Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu przy budowie Trasy Uniwersyteckiej. Ulica Glinki będzie otwarta!
28.08.2018 | 18:45

Zmiany w ruchu przy budowie Trasy Uniwersyteckiej. Ulica Glinki będzie otwarta!

Na zdjęciu: Odcinek ulicy Glinki od Boya-Żeleńskiego do Cmentarnej był zamknięty przez kilkanaście miesięcy.

Fot. Marcin Bratoszewski/archiwum

Po kilkunastu miesiącach prac budowlanych, w czwartek, 6 września ulica Glinki na odcinku od ulicy Boya-Żeleńskiego do Cmentarnej zostanie wreszcie przywrócona do ruchu. Drogowcy informują jednak o kolejnych zmianach w ruchu w związku z budową przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej.

Zakończenie wszystkich prac na ulicy Glinki początkowo planowano na jesień 2017 roku. Później ostateczny termin oddania drogi do użytku ustalono na czerwiec tego roku. Na początku maja udało się otworzyć nowe rondo na skrzyżowaniu z ulicą Magnuszewską, lecz odcinek od Boya do Cmentarnej był wciąż zamknięty.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rondo u zbiegu Glinki i Magnuszewskiej otwarte [ZDJĘCIA]


Bydgoszczanie stracili jednak cierpliwość w stosunku do krótkiego odcinka Glinki między Cmentarną a Boya-Żeleńskiego. Głosy krytyki można było przeczytać na portalach społecznościowych i komentarzach pod artykułami poświęconych inwestycjom. Dziś ZDMiKP przekazał jednak dobre wieści – 6 września, po wielomiesięcznym opóźnieniu, odcinek zostanie udostępniony do ruchu.

Tego samego dnia drogowcy wprowadzą jednak kolejne zmiany w organizacji ruchu. W rejonie alei Jana Pawła II wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na pierwszym etapie realizacji prac ruch na Jana Pawła II, na wysokości skrzyżowania z Karpacką, poprowadzony będzie jezdnią północną – pas w kierunku Ronda Toruńskiego będzie zamknięty.

csm_I_etap_TU16_66b6a24262

[kliknij, aby powiększyć]

Na drugim etapie przebudowy ruch poprowadzony będzie jezdnią południową – pas ruchu w kierunku Stryszka będzie zamknięty.

csm_II_etap_TU16_4aa7070122

W trakcie przebudowy al. Jana Pawła II zamknięty zostanie wlot skrzyżowania ul. Glinki z ul. Karpacką. Dodatkowo, przy realizacji II etapu, w którym ruch odbywać się będzie jezdnią południową możliwy będzie wjazd łącznicą z Jana Pawła II w Glinki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kobylarnia zażąda pieniędzy od miasta za opóźnienia przy rozbudowie Trasy Uniwersyteckiej?


Powiązane treści