[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w ruchu w związku z budową S5. Będą tworzyć się korki

Dodano: 02.09.2021 | 16:08

Na zdjęciu: Nocne zmiany w ruchu na S5 są związane z budową obiektu mostowego w Niewieścinie.

Fot. GDDKiA

W związku z montażem przęseł obiektu mostowego w Niewieścinie, w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na budowie odcinka S5 pomiędzy węzłami Świecie Południe a Bydgoszcz Północ.

Jak przekazuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w Niewieścinie (odcinek Dworzysko-Aleksandrowo, 17,4 km DK5) w dniach 3 i 4 września o godz. 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na czasowym zamknięciu ruchu na drodze krajowej. – Zatrzymania ruchu polegać będą na kilkukrotnym zatrzymaniu ruchu w trakcie trwania procesu montażu z zaznaczeniem, że jednorazowe zatrzymanie nie będzie trwać dłużej niż 20 minut. Po upływie tego czasu ruch zostanie wznowiony, a kolejne zatrzymanie nastąpi pod warunkiem całkowitego rozładowania powstałej kolejki pojazdów – przekazuje GDDKiA.

Przewiduje się powstanie kolejki pojazdów do maksymalnie 500 metrów długości od miejsca prowadzenia robót. Ruchem kierować będą uprawnieni sygnaliści. Funkcjonowanie organizacji w tej formie planowane jest do godz. 6:00 w sobotę, 4 września i niedzielę, 5 września. Dla służb ratunkowych przewidziano sytuację natychmiastowego przerwania prowadzonych robót i przepuszczenia pojazdu uprzywilejowanego wolnym korytarzem DK5.


Kolizja z udziałem ferrari na kujawsko-pomorskim odcinku A1. Znamy przyczyny


W związku z powyższym prosimy aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem – informuje GDDKiA. Poniżej znajdziecie schemat zmian.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments