Bydgoszcz
5C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 6 • L 4
4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeZmienią się tereny wokół dworca PKP. Wyłoniono wykonawcę robót [WIZUALIZACJE]
tereny wokół dworca PKP Inowrocław_wizualizacje-2
13.10.2018 | 08:43

Zmienią się tereny wokół dworca PKP. Wyłoniono wykonawcę robót [WIZUALIZACJE]

Wyłoniono wykonawcę robót.

Na zdjęciu: Na terenie dworca powstanie nowy parking, który będzie mógł pomieścić ponad setkę pojazdów, a także tunel, którym będzie można przejść na dworzec.

Fot. UM Inowrocław / wizualizacje

– Okolice dworca kolejowego to jedno z tych miejsc, w których nie możemy już czekać na opieszałego właściciela – mówi prezydent Inowrocławia. W mieście zostanie przeprowadzona jedna z najważniejszych inwestycji.

Mowa o terenach wokół dworca kolejowego. Obecnie te tereny są zaniedbane, a ich właściciel (większość z tych terenów należy do PKP), nie wykazywał woli i chęci do przeprowadzenia jakichkolwiek inwestycji.

Według planu, przy ul. Magazynowej ma powstać parking, który pomieści ponad setkę aut, a także tunel pod torami, którym będzie można z niego przejść na dworzec. Na placu przed dworcem kolejowym zostaną wybudowane miejsca do postoju aut (w ramach tak zwanego systemu kiss and ride). Zamontowane będzie nowe oświetlenie oraz cała niezbędna infrastruktura.

Inowrocławski ratusz rozstrzygnął przetarg na wykonanie robót. Prace zrealizują gdański Polwar oraz warszawska firma Budimex, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 10,9 mln zł. Część środków na jej realizację, urząd miasta pozyskał z dotacji unijnych. Roboty przed dworcem rozpoczną się w przyszłym roku, zaś ich zakończenie przewidziano na lato 2019. Dopiero potem ma ruszyć budowa tunelu, który zostanie oddany do użytku zimą 2020 r.


Powiązane treści