Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
24C
26C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZmienne szczęście bydgoskich czwartoligowców. Wygrana BKS-u i porażka Polonii [ZDJĘCIA]
IV liga piłki nożnej_ Budowlany KS Bydgoszcz - Kujawiak Kowal - SF (21)
26.05.2019 | 10:16

Sezon w piłkarskiej IV lidze zmierza do końca.

Na zdjęciu: W taki sposób, gola dla BKS-u w meczu z Kujawiakiem strzelił Oskar Andrzejewski.

Coraz trudniejsza robi się sytuacja piłkarskiej Polonii w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni Przemysława Talarka przegrali w Brodnicy. Cenny komplet punktów zdobył natomiast Budowlany KS, który pokonał Kujawiaka Kowal.

Na Sielskiej, podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego podejmowali Kujawiaka Kowal. Ekipa z Kowala po raz drugi zawitała do Bydgoszczy, bo w poprzedni weekend grała na Sportowej z Polonią (przegrała wówczas 1:3). W sobotę, BKS wygrał 4:3, ale wygrana nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie dla bydgoszczan trafili Arkadiusz Woźniak, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego oraz Oskar Andrzejewski. Goście odpowiedzieli trafieniem grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Łukasz Grube. Po przerwie, bramkarza Kujawiaka dwukrotnie pokonał jeszcze Woźniak, ale rywale nie odpuścili i kontaktowego gola strzelił Grube. To okazało się jednak za mało, bo bydgoszczanom udało się obronić wygraną.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – SEZON 2018/2019 – 29 KOLEJKA – 25.05.2019 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – KUJAWIAK KOWAL 4:3 (2:2)

W walce o utrzymanie się w IV lidze, heroiczną walkę nadal prowadzi Polonia. Zespół Przemysława Talarka z trudnego, wyjazdowego meczu w Brodnicy wrócił jednak bez żadnej zdobyczy punktowej. Gospodarze tuż przed końcem pierwszej połowy strzelili pierwszego gola, a piłkę do bydgoskiej bramki skierował Adrian Kural. Po godzinie gry, Świetlik po raz drugi wyjmował futbolówkę z siatki, a wynik spotkania ustalił Bartosz Zalewski.

SPARTA BRODNICA – POLONIA BYDGOSZCZ 2:0 (1:0)