Bydgoszcz
-3C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZmuszali 55-latka do pracy ponad siłę. Zostali tymczasowo aresztowani
policja bydgoszcz
11.04.2018 | 18:34

Zmuszali 55-latka do pracy ponad siłę. Zostali tymczasowo aresztowani

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Na zdjęciu: W sprawie zatrzymano dwie osoby. Dalsze zatrzymania nie są wykluczone.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na trzy miesiące za kratki trafili dwaj mężczyźni, którzy mieli znęcać się nad 55-latkiem w Dolnej Grupie k. Grudziądza. 

55-letni mężczyzna był zmuszony do pracy ponad siły, nie był za nią wynagradzany, a następnie także go poniżano i bito. Został on również pozbawiony wolności i swobody przemieszczania się. 55-latka zamykano w kontenerze, a nawet części ładunkowej pojazdu.

– Z ustaleń policjantów wydziału kryminalnego KWP wynikało, że krytyczne położenie i zły stan zdrowia 55-latka był wykorzystywany przez podejrzanych od około roku – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa komendy wojewódzkiej policji.

Funkcjonariusze w poniedziałkowy poranek na terenie Dolnej Grupy zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. To 31 i 22-latek. To nie koniec, bowiem w trakcie policyjnych działań zabezpieczono także ponad 240 kg nielegalnego tytoniu. – Za przestępstwo to zatrzymani usłyszeli odrębne zarzuty o to,  że działając wspólnie, czyniąc sobie z popełniania przestępstw skarbowych stałe źródło dochodu, nielegalnie wytwarzali krajankę tytoniu z celu wprowadzania jej do obrotu, czym działali na szkodę Skarbu Państwa. Jak wynika z szacunków uszczuplenie z tytuły nieodprowadzonego podatku wyniosło ponad 240 tys. złotych – dodaje podinsp. Chlebicz.

Podczas środowego posiedzenia aresztowego, sąd przychylił się do wniosku bydgoskiej prokuratury i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych. W opinii śledczych, gdyby 31 i 22-latek byli na wolności, mogliby mataczyć w śledztwie i wpływać na zeznania innych świadków. Z komunikatu prokuratury wynika, że oboje złożyli zeznania, ale nie miały one pokrycia w ustaleniach śledczych.

Policja informuje, że sprawa jest rozwojowa. Jak zaznacza rzecznik KWP Bydgoszcz, dalsze zatrzymania są w tej sprawie możliwe.


Powiązane treści