Bydgoszcz
12C
Opady
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiZnajomość języka angielskiego sprawdzona. Świetny wynik bydgoszczan!
01.12.2016 | 15:49

Znajomość języka angielskiego sprawdzona. Świetny wynik bydgoszczan!

Nie tylko nasze miasto uplasowało się na wysokiej pozycji.

Na zdjęciu: Posługiwanie się językiem angielskim dla wielu Polaków nie jest niczym trudnym.

Fot. wolny dostęp

Holandia, Dania i Szwecja – to kraje nieanglojęzyczne, których mieszkańcy najlepiej mówią po angielsku. W 6. edycji raportu English Proficiency Index Polska uplasowała się na 10. pozycji, uzyskując tytuł lidera na tle europy środkowo-wschodniej. Natomiast w kategorii polskich miast Bydgoszcz poradziła sobie bardzo dobrze. 

Autorzy przeanalizowali łącznie aż 72 kraje. Każdy z nich mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. Polska uzyskała 61,49 pkt, mając około 100 punktów mniej od lidera zestawienia, czyli Holandii. Nasz kraj wyprzedził państwa takie jak Belgia, Hiszpania czy Włochy.

Twórcy rankingu ocenili również znajomość języka angielskiego w głównych miastach poszczególnych państw. Z przygotowanego przez nich zestawienia wynika, że w Polsce najwyższy stopień znajomości języka angielskiego uzyskali mieszkańcy regionu centralnego i południowo-zachodniego. Z najpopularniejszym językiem obcym najlepiej radzą sobie wrocławianie. Drugie miejsce zajęła Warszawa, a trzecie Kraków. W pierwszej piątce znalazł się też Poznań i Łódź. Bydgoszcz uplasowała się na szóstej pozycji.

Z raportu wynika również, że wyniki Polaków są powyżej średniej europejskiej i światowej. Ponadto okazuje się, że kobiety znają język angielski lepiej niż mężczyźni.


Podobne wpisy

Powiązane treści