[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znak STOP nie wszystkich dotyczy? Policjanci obserwowali skrzyżowanie na Bartodziejach [WIDEO]

Dodano: 03.09.2022 | 16:39

Na zdjęciu: Policjanci prowadzili akcję z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki przyglądali się zachowaniu kierowców na skrzyżowaniu na Bartodziejach. U zbiegu ulic Gajowej i Głowackiego sprawdzali przede wszystkim, czy respektowany jest znak STOP.

Działania prowadzone były z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu. Policjanci z wykorzystaniem kamer obserwowali, czy kierowcy przestrzegają przepisów na skrzyżowaniu Gajowej i Głowackiego.

– To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. Mundurowi zwracali uwagę na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy, a przede wszystkim niestosowanie się do znaków drogowych – mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W czasie akcji funkcjonariusze zatrzymali ośmiu kierowców, którzy nie zastosowali się do oznakowania. Siedmiu zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz 2 punktami karnymi, a wobec jednego zastosowano pouczenie.

Znak STOP nie wszystkich dotyczy? Policjanci obserwowali skrzyżowanie na Bartodziejach [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments