Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 18
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
21C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZnamy nowego sponsora tytularnego Polonii. To bydgoska firma!
ryszard abramczyk
20.02.2020 | 12:07

Znamy nowego sponsora tytularnego Polonii. To bydgoska firma!

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz przedstawił w czwartek nowego sponsora Polonii.

Fot. Szymon Fiałkowski

Abramczyk będzie sponsorem tytularnym żużlowców Polonii Bydgoszcz. Klub przekazał tę informację podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Abramczyk to rodzinna firma z Bydgoszczy działająca w branży produkcji ryb i owoców morza. Jest też jednym z głównych sponsorów koszykarzy Astorii Bydgoszcz. Na czwartkowej konferencji prasowej oprócz przedstawicieli firmy i właściciela klubu Jerzego Kanclerza obecny był także prezydent Rafał Bruski.

Umowa Polonii z Abramczykiem ma obowiązywać dwa lata. – Jestem przekonany, że spotkały się dwie solidne firmy – mówił Ryszard Abramczyk.

W minionym sezonie sponsorem tytularnym był Zooleszcz. Firma Zbigniewa Leszczyńskiego pozostała w gronie partnerów klubu.  – Cieszę się z tego, co udało nam się wspólnie zrobić i że dołącza nowy sponsor, który przejmie pałeczkę i że to bydgoska firma – mówił Leszczyński, któremu podziękowano podczas spotkania z mediami.

Obecnie Polonia ma 36 sponsorów. – Dziękuję wszystkim z nich – mówił podczas konferencji Kanclerz, mówiąc, że wkrótce pojawią się kolejni. Budżet klubu w nowym sezonie ma wynosić ponad 3,5 mln zł.

Polonia zaprezentuje się kibicom 28 marca podczas supermeczu z Unią Leszno. Rozgrywki ligowe rozpocznie tydzień później domowym spotkaniem z Ostrovią Ostów Wielkopolski. Mecz zaplanowano na niedzielę, 5 kwietnia, na godz. 14:15.

Na przyszły sezon Polonia sprzedała 900 karnetów. Podczas konferencji prezydent Bruski poinformował o odbyciu wczoraj spotkania ws. budowy trybuny na łuku. W planach jest także powstanie pomieszczeń, które mogłyby służyć za klubowe muzeum.

Z nagrania wideo do zebranych przemówił Tomasz Gollob, który od tygodnia przebywa w szpitalu. – Cieszę się, że będziemy razem współpracować i tworzyć piękną jakość dla Polonii – mówił Gollob. – Ryby to bardzo dobry produkt dla sportowców – dodawał z uśmiechem.

Transmisja na żywo:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści