Bydgoszcz
29C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 29
27C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
27C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZnamy oferty w trzecim przetargu na przystanek wiedeński. Miasto dołoży 200 tysięcy złotych?
21.05.2019 | 14:15

Znamy oferty w trzecim przetargu na przystanek wiedeński. Miasto dołoży 200 tysięcy złotych?

Na zdjęciu: Pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński powstanie przy placu Teatralnym.

Fot. BB

Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na budowę przystanku wiedeńskiego przy Placu Teatralnym. Ich oferty przekraczają zakładany budżet. W wypadku wyboru najtańszej opcji miasto musiałoby jednak dołożyć jedynie ponad dwieście tysięcy złotych.

Trzeci przetarg na przebudowę fragmentu ulicy Focha został ogłoszony 2 maja – do pierwszego nie zgłosił się żaden chętny, a w drugim oferta firmy Strabag znacznie przewyższyła budżet zadania. Warto dodać, że majowe postępowanie objęło jedynie realizacje przystanku wiedeńskiego (bez elementów infrastruktury dla rowerzystów w obrębie placu Teatralnego).

Wczoraj (20 maja) drogowcy otworzyli oferty w przetargu. Zgłosiły się do niego trzy przedsiębiorstwa – Prasbet zaproponował wykonanie prac za 498 tysięcy złotych, Strabag za 981 tysięcy a Affabre za ponad milion złotych. ZDMiKP zamierzało przeznaczyć na budowę przystanku 266 tysięcy złotych. Oznacza to, że gdyby podjęto decyzje o wyborze najtańszej propozycji, miasto musiałoby dołożyć 230 tysięcy złotych.

Roboty związane z budową przystanku wiedeńskiego zostaną przeprowadzone w okresie od 1 lipca do 29 sierpnia. To rozwiązanie, zrealizowane po raz pierwszy w Wiedniu (stąd jego nazwa) polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Umożliwia to łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i poprawia bezpieczeństwo pieszych. Należy też wspomnieć, że w tegorocznym budżecie miasta wyznaczono też środki na koncepcje stworzenia przystanków wiedeńskich na ulicy Gdańskiej (na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do Kamiennej).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fox
Fox
2 lat temu

Super, tam jeszcze się nic nie dzieje, zablokujmy i tę ulicę. A budowa potrwa z rok jak buspas na Wałach.

Powiązane treści