Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
20C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZnamy oferty w trzecim przetargu na przystanek wiedeński. Miasto dołoży 200 tysięcy złotych?
bilety bydgoszcz focha biletomat BB
21.05.2019 | 14:15

Znamy oferty w trzecim przetargu na przystanek wiedeński. Miasto dołoży 200 tysięcy złotych?

Na zdjęciu: Pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński powstanie przy placu Teatralnym.

Fot. BB

Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na budowę przystanku wiedeńskiego przy Placu Teatralnym. Ich oferty przekraczają zakładany budżet. W wypadku wyboru najtańszej opcji miasto musiałoby jednak dołożyć jedynie ponad dwieście tysięcy złotych.

Trzeci przetarg na przebudowę fragmentu ulicy Focha został ogłoszony 2 maja – do pierwszego nie zgłosił się żaden chętny, a w drugim oferta firmy Strabag znacznie przewyższyła budżet zadania. Warto dodać, że majowe postępowanie objęło jedynie realizacje przystanku wiedeńskiego (bez elementów infrastruktury dla rowerzystów w obrębie placu Teatralnego).

Wczoraj (20 maja) drogowcy otworzyli oferty w przetargu. Zgłosiły się do niego trzy przedsiębiorstwa – Prasbet zaproponował wykonanie prac za 498 tysięcy złotych, Strabag za 981 tysięcy a Affabre za ponad milion złotych. ZDMiKP zamierzało przeznaczyć na budowę przystanku 266 tysięcy złotych. Oznacza to, że gdyby podjęto decyzje o wyborze najtańszej propozycji, miasto musiałoby dołożyć 230 tysięcy złotych.

Roboty związane z budową przystanku wiedeńskiego zostaną przeprowadzone w okresie od 1 lipca do 29 sierpnia. To rozwiązanie, zrealizowane po raz pierwszy w Wiedniu (stąd jego nazwa) polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Umożliwia to łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i poprawia bezpieczeństwo pieszych. Należy też wspomnieć, że w tegorocznym budżecie miasta wyznaczono też środki na koncepcje stworzenia przystanków wiedeńskich na ulicy Gdańskiej (na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do Kamiennej).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fox Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fox
Gość
Fox

Super, tam jeszcze się nic nie dzieje, zablokujmy i tę ulicę. A budowa potrwa z rok jak buspas na Wałach.

Powiązane treści