Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZnamy program tegorocznej Rzeki Muzyki. Będą też występy teatralne i kabaretowe
16.04.2018 | 13:44

Znamy program tegorocznej Rzeki Muzyki. Będą też występy teatralne i kabaretowe

Jacy wykonawcy wystąpią w letnie niedziele w Bydgoszczy?

Na zdjęciu: Koncerty w amfiteatrze przy Operze Nova przyciągają tłumy bydgoszczan.

Fot. Stanisław Gazda

Raz Dwa Trzy, Kraków Street Band czy Jan Jakub Należyty wystąpią w tym roku w Bydgoszczy w ramach koncertów Rzeka Muzyki. Latem w amfiteatrze przy Operze Nova zobaczymy też przedstawienia teatralne i kabaretowe.

Koncerty z serii Rzeka Muzyki odbywają się w każdą niedzielę wakacji. W ubiegłym roku w amfiteatrze przy operze wystąpiły m. in. Olga Bończyk czy Elżbieta Adamiak. Dziś organizator cyklu imprez – Jacek Pawlewski z firmy Studio Scena – przedstawił program tegorocznej edycji.

Ten projekt będzie nazywał się Rzeka Muzyki 5.0, ponieważ chcemy w nim połączyć przeszłość z przyszłością. Będziemy nawiązywać do muzyki sprzed lat. Mamy nadzieję, że to będzie projekt „na piątkę”. Każdy artysta, który wystąpi w tej edycji, to artysta wyjątkowy. Mają oni spore osiągnięcia na koncie. Wystąpią też początkujący, którzy korzystają ze stypendium prezydenta miasta – powiedział Jacek Pawlewski.

Prowadząca koncerty Malwina Bielicka podkreśliła, że Rzeka Muzyki promuje Bydgoszcz i buduje pozytywny wizerunek miasta. – Artyści przed koncertem zachwycają się Bydgoszczą, mówią, że miasto piękne się rozwija. Odwiedzając je po dłuższej przerwie, są bardzo zaskoczeni. Bydgoszcz bardzo dużo proponuje swoim mieszkańcom. Po koncercie słyszymy za to „ale tu jest niezwykła publiczność”. Cieszy nas, że widownia daje się porwać temu, co oferuje dany koncert – stwierdziła Bielicka.

Dyrektor biura ds. promocji urzędu miasta Łukasz Krupa podkreślił, że przy wyborze organizatora koncertów kryterium ceny nie miało decydującego znaczenia – większą wagę miały pomysł i scenariusz cyklu. Cena zaproponowana przez Studio Scena była jednak najniższa. Krupa poinformował także, że poza Rzeką Muzyki w wakacje bydgoszczanie będą mogli obejrzeć przedstawienia teatralne i kabaretowe, które odbędą się odpowiednio w poniedziałki i czwartki (po dwa w lipcu i dwa w sierpniu). Nie zabraknie też koncertów w ramach Rzeki Muzyki Młodych. Szczegóły tych wydarzeń poznamy jednak w najbliższym czasie, po podpisaniu umów z wykonawcami.

PROGRAM KONCERTÓW RZEKA MUZYKI BYDGOSZCZ 2018

1 lipca – Raz Dwa Trzy (koncert Ważne Piosenki)
8 lipca – Hanna Okońska-Ratajczak, Łukasz Ratajczak, Artur Pilch (Sopran w duecie)
15 lipca – Kraków Street Band (Blues z „zadęciem”)
22 lipca – Joanna Dark (Krajewski na dziś)
29 lipca – Tomasz Wendt Quartet (Saksofon na fali)

5 sierpnia – Jakub Kuszlik (Paderewski na stulecie niepodległości)
12 sierpnia – Jan Jakub Należyty (To jest miłość… Brel, Aznavour, Bécaud)
19 sierpnia – Magda Navarette (Corazón flamenco)
26 sierpnia – Kapela ze wsi Warszawa (Muzyka korzeni)


Powiązane treści