Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaZnamy wyniki kontroli CBA w ratuszu. Urząd miasta wydał komunikat
ratusz bydgoszcz
05.03.2019 | 15:36

Znamy wyniki kontroli CBA w ratuszu. Urząd miasta wydał komunikat

Na zdjęciu: Urząd Miasta Bydgoszczy.

Fot. Wikimedia Commons

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości w bydgoskim ratuszu.

Funkcjonariusze wydziału zamiejscowego służby prowadzili kontrolę w dniach od 21 sierpnia 2018 roku do 21 lutego 2019 roku. Informacja o działaniach CBA pojawiła się miesiąc po jej rozpoczęciu – podała ją Polska Agencja Prasowa. Urząd Miasta Bydgoszczy natychmiast wydał oświadczenie, w którym podkreślał, że kontrola ma charakter rutynowy i dotyczy inwestycji realizowanych przez miasto w latach 2013 – 2018, a przedstawiciele miasta udostępnili CBA niezbędne dokumenty celem ich wglądu. Początkowo kontrola miała trwać do listopada, lecz została przedłużona.

We wtorek, 5 marca ratusz wydał oświadczenie na temat wyników kontroli. – Informujemy, że w wyniku kontroli prowadzonej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy od dnia 21 sierpnia 2018 r. do dnia 21 lutego 2019r. Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło jakichkolwiek nieprawidłowości – podaje biuro prasowe UMB.

CBA objęło nadzorem określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wybranych inwestycji, realizowanych przez Miasto Bydgoszcz w latach 2013-2018. Kontrolą objęte były następujące inwestycje:

  • decyzje dotyczące zakupu, prowadzenia inwestycji i sposobu zagospodarowania Młynów Rothera,
  • rozbudowa, budowa i przebudowa publicznego układu drogowego w rejonie ulic: Fordońska – Inflancka – Pilicka w związku z budową obiektu usługowo – handlowego Smart Outlet Center,
  • przebudowa układu drogowego w rejonie ul. Wojska Polskiego, Ronda Kujawskiego, Ronda Bernardyńskiego, ul. Kujawskiej i ul. Solskiego.

W trakcie kontroli analizie zostało poddanych 244 dokumentów, składających się łącznie na 6 tomów akt o 1456 stronach – zakomunikował ratusz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści