Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
51% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNE
H 17 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZnamy wyniki sekcji zwłok zmarłego 19-latka. Przyczyną śmierci było utonięcie
franciszek_t_zaginiony_BCZK
11.01.2018 | 12:24

Znamy wyniki sekcji zwłok zmarłego 19-latka. Przyczyną śmierci było utonięcie

Śledczy przeprowadzili sekcję zwłok zmarłego 19-latka

Na zdjęciu: Ciało 19-latka odkryto w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Agrestowej.

Fot. Archiwum

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latka, którego ciało odnaleziono w miniony weekend przy ul. Agrestowej w Bydgoszczy.

Przeprowadzona w środę sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu młodego mężczyzny było utonięcie. – Był to nieszczęśliwy wypadek – mówi MetropoliiBydgoskiej.pl Piotr Dunal z bydgoskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Przypomnijmy, że ciało 19-latka zostało wyłowione ze studni na terenie jednej z posesji przy ul. Agrestowej. Strażacy musieli użyć specjalnej linki, by wydobyć zwłoki mężczyzny. –  Lustro wody miało głębokość około 18-20 metrów. Studnia nie była w żaden sposób zabezpieczona – dodaje prokurator Dunal. Dementuje więc tym samym inne doniesienia, które sugerowały, że głębokość studni wynosiła około sześciu metrów.

Jakie inne wnioski płyną z sekcji zwłok? – Zdecydowanie wykluczamy udział osób trzecich. Zgromadzone przez nas dowody w tej sprawie wykazały, że na ciele zmarłego nie ma jakichkolwiek obrażeń – podkreśla Piotr Dunal. Jak zaznacza, w śledztwie kluczowe są zeznania dwóch świadków. – Widzieli oni denata wieczorem w jednym z autobusów – informuje śledczy.

Przypomnijmy, że zaginięcie 19-latka zostało zgłoszone 7 stycznia tuż po 17:00 przez ojca. – Około godziny 22:00 – 23:00, ci dwaj młodzi mężczyźni zgłosili się na bydgoski komisariat i zeznali, że widzieli denata dzień wcześniej wieczorem – kończy Piotr Dunal.

Jutro na bydgoskim cmentarzu odbędzie się pogrzeb 19-letniego Franciszka T.


Powiązane treści