Bydgoszcz
12C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 11
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZnana marka inwestuje w Bydgoszczy. Budowa rozpoczęta! [WIZUALIZACJA]
25.11.2016 | 13:43

Znana marka inwestuje w Bydgoszczy. Budowa rozpoczęta! [WIZUALIZACJA]

Po rozbudowie firma zwiększy zatrudnienie.

Na zdjęciu: W czwartek nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę.

Fot. mat. prasowe

Producent mrożonek FRoSTA inwestuje w Bydgoszczy. Firma planuje rozbudować swoją fabrykę mieszczącą się przy ul. Witebskiej.

W minionym roku FRoSTA zwiększyła przychody ze sprzedaży o 28,6% w skali roki, osiągając wynik na poziomie 500 mln zł. Zysk netto wyniósł 27,9 mln zł. – Wciąż poszerzamy naszą ofertę asortymentową. Zwiększamy sprzedaż, zarówno na lokalny rynek, jak i do innych, europejskich krajów. Od początku działalności FRoSTY w Polsce ponad 20-krotnie zwiększyliśmy też produkcję. Wszystko to przekłada się na coraz lepsze wyniki firmy, które w 2015 r. okazały się rekordowe – wyjaśnia Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy FRoSTY na Polskę i Europę Centralną.

Odpowiedzią na rozwój firmy ma być rozbudowa fabryki w Bydgoszczy. Za 65 mln zł powstanie nowa hala produkcyjna o powierzchni 5 500 m kw., zaś magazyn wraz z zapleczem zostanie powiększony do 2 000 m kw. W planach jest także utworzenie parkingów. W czwartek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego, a budowa ma się zakończyć w maju 2017 roku.

W nowej fabryce będzie miało powstawać ok. 20 tys. ton produktów rocznie, a zatrudnienie zostanie zwiększone o 80 osób. – Naszym priorytetem jest zrównoważony rozwój – mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy FRoSTA. – Dlatego nowa hala produkcyjna została zaprojektowana w taki sposób, aby osiągnąć najwyższą efektywność energetyczną maszyn i urządzeń.

Fabryka FRoSTY działa przy ul. Witebskiej w Bydgoszczy od 1999 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 12 000 m2 i zatrudnia prawie 700 osób. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Już teraz w bydgoskiej fabryce funkcjonuje  najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji panierowanych produktów rybnych.


Powiązane treści