Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeZnana plaża w regionie zmieni się nie do poznania. Trwają prace remontowe na jej terenie [ZDJĘCIA]
20-05-2019 prace na plaży w Sępólnie Krajeńskim_ UM Sępólno Krajeńskie (4)
02.06.2019 | 22:53

Znana plaża w regionie zmieni się nie do poznania. Trwają prace remontowe na jej terenie [ZDJĘCIA]

Prace mają zakończyć się do wakacji - deklarują urzędnicy.

Na zdjęciu: Prace na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim związane są z budową nowych pomostów.

Fot. UM Sępólno Krajeńskie

Trwają prace na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Jak informuje tamtejszy ratusz, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji powinny tam być gotowe nowe pomosty.

Pomosty będą miały drewnianą platformę i będą znacznie większe i szersze niż te, które do tej pory znajdowały się na terenie tej plaży. Zostaną osadzone na stabilnych słupach, które zostaną wbite kilka metrów w dno jeziora. – Do tej pory pomosty były bardzo wąskie, powyginane i zniszczone już przez lata. Zimy i okres intensywnej eksploatacji powodował, że już nie dało się ich nawet regulować, jeżeli chodzi o wypoziomowanie – mówi burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski i dodaje, że także całe poszycie z desek na pomostach było już zniszczone.

To nie będzie jedyna zmiana na sępoleńskiej plaży. Oprócz tego, zamontowane zostaną barierki zabezpieczające i stanowisko dla ratowników wodnych. W miejscu bezpiecznym powstanie także wieża do skoków do wody, zaś samą plażę podzielono na dwie strefy. Pierwsza będzie płytsza i będzie dedykowana osobom, które nie potrafią pływać, zaś druga – dla plażowiczów, którzy pływać umieją.

Prace na terenie plaży wykonuje Zakład Transportu i Usług w Sępólnie Krajeńskim, a cała inwestycja ma kosztować ok. 460 tysięcy złotych. Inwestycja jest też dofinansowana ze środków zewnętrznych, a te miejscy urzędnicy pozyskali za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści