Bydgoszcz
-5C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZnany spektakl w Bydgoszczy. Mamy dla Was zaproszenia! [KONKURS]
klatka dla ptaków
12.12.2017 | 12:07

Znany spektakl w Bydgoszczy. Mamy dla Was zaproszenia! [KONKURS]

Mamy dla Czytelników dwa podwójne zaproszenia.

Na zdjęciu: Spektakl odbędzie się 6 stycznia.

Fot. mat. prasowe

6 stycznia w Operze Nova odbędzie się pokaz spektaklu „Klatka dla ptaków”. Dla naszych czytelników mamy wejściówki!

Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Kiedy zderzają się ze sobą dwa światy, huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy! Wizyta państwa Krzyżopolskich w jaskini rozpusty stawia pod znakiem zapytania przyszłość młodej pary. Trzeba się nieźle nagimnastykować, naudawać i naprzebierać, żeby uniknąć kompromitacji.

Tajemnica wielkiego powodzenia tej sztuki (powstało na jej kanwie kilka filmów i broadwayowski musical) tkwi nie tylko w jej inteligentnym i błyskotliwym poczuciu humoru, dającym aktorom szanse stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na tzw. trudny i kontrowersyjny temat. Ironia w ogóle – a szczególnie autoironia – jest niezwykle skutecznym kluczem budowania zaufania i z takim zjawiskiem mamy do czynienia w „Klatce dla ptaków”, która w polskiej wersji jest także sztuką o teatrze. Kuba Wecsile i Karol Klementewicz , tłumacze m. in. „Rodzinki.pl” oraz Andrzej Strzelecki, reżyser największych przebojów Teatru Rampa, umieścili „Klatkę dla ptaków” we współczesnej Polsce. Jak wyskakiwać z ograniczających nas klatek pokażą Państwu aktorzy w rolach, w jakich nie spodziewaliście się ich zobaczyć. Zresztą, oni sami też się tego nie spodziewali…

Początek o godz. 20. Dla naszych Czytelników  mamy dwa podwójne zaproszenia. Aby wygrać jedno z nich, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, w tytule wpisując „Klatka dla ptaków”, a w treści podając imię, nazwisko oraz odpowiedzieć na pytanie: „Kto zagrał rolę Armanda w filmowej wersji Klatki dla ptaków z 1996 roku?”. Na zgłoszenia czekamy do 16 grudnia, do godziny 13:00.


Powiązane treści