Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 1 • L 0
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZnęcał się nad matką i groził, że podpali blok na Błoniu. Agresywny 32-latek aresztowany
policja Bydgoszcz_ zatrzymanie mężczyny - KWP Bydgoszcz
17.01.2020 | 09:36

Znęcał się nad matką i groził, że podpali blok na Błoniu. Agresywny 32-latek aresztowany

Decyzją sądu, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany - informują policjanci.

Na zdjęciu: Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do komisariatu na Błoniu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Za pięć przestępstw dotyczących gróźb karalnych odpowie przed sądem 32-latek z Błonia, którego zatrzymali policjanci. Sąd już podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

32-latek od kilku lat uprzykrzał życie sąsiadom i rodzicom. – Problem z jednym z mieszkańców osiedla Błonie był dobrze znany miejscowym policjantom – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i wylicza, że mieszkańcy bloku na Błoniu, których sąsiadem był 32-latek wielokrotnie zgłaszali funkcjonariuszom interwencje w związku z jego zachowaniem. – Głównie dotyczyły zakłócenia spokoju i porządku publicznego – dodaje i przyznaje, że policjanci co najmniej kilkukrotnie tylko w ubiegłym roku skierowali wnioski do sądu o ukaranie agresywnego 32-latka. Ponadto, mężczyzna uszkodził klatkę schodową i drzwi sąsiadów, na których namalował sprayem męskie genitalia, a także zanieczyścił im wejście do mieszkania fekaliami.

Agresywne zachowanie dotyczyło nie tylko sąsiadów, ale również członków najbliższej rodziny 32-latka, który znęcał się również nad swoją matką. – W ubiegłym roku policjanci interweniowali wobec niego wiele razy – przyznaje kom. Słomski i zaznacza, że pierwsze zawiadomienia dotyczące przestępstw trafiły do policjantów pod koniec lipca 2019.

Finał wybryków 32-latka miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13.01). – Tej nocy mundurowi byli czterokrotnie wzywani do zakłócenia spokoju – mówi kom. Przemysław Słomski. 32-latek za każdym razem chował się w domu i nie otwierał drzwi, ale za czwartym razem, kiedy mężczyzna krzyczał, że podpali blok, policjanci postanowili siłowo wejść do mieszkania, po tym jak wyczuli zapach dymu. Po wyważeniu drzwi, policjantom udało się zatrzymać agresywnego mężczyznę, którego następnie przewieziono do policyjnego aresztu.

Zajmujący się sprawą śledczy z Błonia po zebraniu wszystkich materiałów dotyczących przestępstw popełnionych przez 32-latka, przekazali następnie materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. Prokurator po analizie sprawy skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do niego i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na najbliższe dwa miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści