Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZnęcali się nad 34-latkiem, chcąc wyłudzić rzekomy dług. Wpadli w ręce kryminalnych [ZDJĘCIA]
06.03.2019 | 11:47

Znęcali się nad 34-latkiem, chcąc wyłudzić rzekomy dług. Wpadli w ręce kryminalnych [ZDJĘCIA]

Śledztwo w tej sprawie prowadzą bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Na zdjęciu: Zatrzymano trzech mężczyzn. Zostali oni potem doprowadzeni na przesłuchanie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy pod nadzorem radziejowskiej prokuratury prowadzą śledztwo wobec trzech mężczyzn, którzy mieli pozbawić wolności 34-latka ze szczególnym udręczeniem.

Zdarzenie rozegrało się w ubiegłym tygodniu. – Policjanci z Radziejowa dostali dramatyczne zgłoszenie. Wynikało z niego, iż 34-letni mieszkaniec powiatu mógł zostać pozbawiony wolności, a nawet być wręcz torturowany – mówi rzecznik prasowa komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Po przyjeździe policjantów na miejsce zamieszkania mężczyzny, aby przyjąć zgłoszenie od członków jego rodziny, w pobliże posesji przejechało auto osobowe, w którym miał być przewożony pokrzywdzony. I rzeczywiście, policjanci podczas działania zatrzymali osobowego seata, w którym było czterech mężczyzn. – Wśród nich był pokrzywdzony 34-latek. Kryminalni uwolnili mieszkańca powiatu radziejowskiego, a trzech pozostałych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu – dodaje podinsp. Chlebicz.

W ręce kryminalnych z Radziejowa wpadło trzech mężczyzn w wieku 30, 32 i 36 lat. 34-latek złożył śledczym niezwykle wstrząsające zeznania. – Zatrzymani mieli pozbawić 34-latka wolności, w tym czasie mieli go przywiązywać do drzewa, zmuszać do kopania dołu, straszyć bronią, polewać benzyną czy zamykać w kontenerze. Mężczyzna miał być także bity, wszystko w celu zwrotu rzekomej wierzytelności – dodaje rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

Podczas przeszukania samochodu oraz miejsca prowadzenia firmy przez jednego z podejrzanych, śledczy zabezpieczyli dwie sztuki broni i jedenaście mauserów wypełnionych olejem napędowym oraz cysternę, w której było ok. 10 tysięcy litrów oleju napędowego. – Z tej racji, że było duże prawdopodobieństwo iż paliwo to jest nielegalne, o sprawie powiadomiono Krajową Administrację Skarbową, której funkcjonariusze pobrali próbki do badań – podkreśla podinsp. Monika Chlebicz.

Trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono prokuratorskie zarzuty m.in. pozbawienia pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem i sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowaniu wobec całej trójki tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu. Podejrzanym grozi za zarzucane czyny kara nie krótsza niż trzy lata więzienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści