Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZniczem z GPS-em przechytrzyła złodzieja. Mężczyzna kradł je z miejsca, w którym kobieta straciła syna
10.11.2021 | 12:41

Zniczem z GPS-em przechytrzyła złodzieja. Mężczyzna kradł je z miejsca, w którym kobieta straciła syna

Na zdjęciu: Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do kradzieży, ale podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli 13 z 15 skradzionych zniczy o łącznej wartości 1000 złotych.

Fot. KPP Świecie

Kradzieże kwiatów czy zniczy z grobów niestety się zdarzają. Z problemem postanowiła się rozprawić jedna z mieszanek gminy Bukowiec w powiecie świeckim, która w zniczu umieściła nadajnik GPS. Jej metoda okazała się skuteczna. Kilka dni po kolejnej już kradzieży złodziej został namierzony. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do kradzieży zniczy dochodziło od kilku tygodni. Kobieta stawiała je regularnie przy przydrożnym drzewie, gdzie zginął jej syn. Znicze po krótkim czasie „znikały”; poszkodowana początkowo po prostu kupowała nowe lampy, ale pazerność złodzieja nie znała jednak granic. Pokrzywdzona, jako punkt honoru postawiła sobie nakrycie sprawcy. Do jednej z lampek zamontowała zatem nadajnik GPS. Złodziej „łyknął przynętę”, a nadawany sygnał po kilku dniach od ostatniej kradzieży doprowadził do domu zuchwałego 61-latka z gminy Bukowiec.

Pokrzywdzona wezwała patrol policji. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do kradzieży, ale podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli 13 z 15 skradzionych zniczy o łącznej wartości 1000 złotych. – 61-latek niebawem usłyszy zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
22 dni temu

Bardzo dobrze, że złapano złodzieja, ale myślałem, że kradł z cmentarza. Te przydrożne krzyże / zniacze… Ja rozumiem, ze pomagają bliskim, ale to też jednak samowolka, której nie powinno być w pasie drogowym.

Powiązane treści