Bydgoszcz
26C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 26 • L 26
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŻnin: krajanka tytoniowa zabezpieczona w mieszkaniu 60-latki
zabezpieczony tytoń_papierosy_rogowo
03.12.2017 | 16:41

Żnin: krajanka tytoniowa zabezpieczona w mieszkaniu 60-latki

Straty Skarbu Państwa szacuje się na ok. 4,5 tys. zł.

Na zdjęciu: Zabezpieczono ok. 6 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 2 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Fot. KPP Żnin

Funkcjonariusze żnińskiej policji zabezpieczyli krajankę tytoniową oraz wytworzone z niej papierosy, które nie miały polskich znaków akcyzy.

Żnińscy mundurowi przeprowadzili akcję w czwartek popołudniu. Policjanci niemalże na gorącym uczynku ujawnili przestępczy proceder dwóch kobiet (60 i 64-letniej). W chwili wejścia do mieszkania, śledczy zauważyli jak kobiety wytwarzają papierosy z krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy przy użyciu ręcznych maszynek.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania pomieszczenia. W nim znaleźli ok. 6 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy, ponad 2 tys. papierosów wytworzonych z krajanki i ułożonych w sześciu kartonach po gilzach, a także maszynki do produkcji papierosów i torby z pustymi paczkami po papierosach. Cały towar został zabezpieczony, a z tytułu nieopłaconego podatku, Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ok. 4,5 tys. zł.

Zabezpieczone przedmioty razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Powiązane treści