Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZniszczona kładka na Okolu doczeka się remontu. „Trwają prace projektowe”
kladka_grunwaldzka_czarna_droga_BB
15.02.2018 | 10:37

Zniszczona kładka na Okolu doczeka się remontu. „Trwają prace projektowe”

Na zdjęciu: Zniszczona kładka nad ulicą Grunwaldzką. Na jej remont musimy poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

Fot. Bogusław Białas

Jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy nieczynna będzie kładka przebiegająca nad ulicą Grunwaldzką na wysokości Czarnej Drogi. PKP PLK, właściciel obiektu, przymierza się do jej remontu, ale nawet projekt ma być gotowy dopiero wiosną.

Kładka, która stanowiła ważną przeprawę dla mieszkańców Okola, została zamknięta w połowie stycznia. Powód – runęła balustrada ochraniająca ciąg pieszych. Według Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zarządza obiektem, był to efekt „wyjątkowego aktu wandalizmu”. Oficjalne zgłoszenie na policję jednak nie trafiło, a z ustaleń samych funkcjonariuszy wynika, że obiekt znajdował się w fatalnym stanie technicznym. – Dokonaliśmy wstępnych oględzin miejsca. Wynikało z nich, że balustrada była mocno skorodowana – mówił nam kilkanaście dni temu podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Kładka na Grunwaldzkiej zamknięta do odwołania. Korozja czy akt wandalizmu?


Konstrukcja kładki została uporządkowana i zabezpieczona przez drogowców. Pozostało jednak pytanie – co dalej z obiektem. – Dla nas było to bezpieczne przejście nad ruchliwą ulicą Grunwaldzką. Teraz jesteśmy go pozbawieni – pisze do nas pani Anna, jedna z Czytelniczek, która mieszka na Okolu. – Z informacji, które uzyskaliśmy od Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy wynika, że PKP PLK jest w trakcie prowadzenia prac projektowych, które mają umożliwić remont kładki i jej ponowne oddanie dla pieszych – odpowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Kiedy to nastąpi? Jak ustaliliśmy – nieprędko. – Remont całego wiaduktu znajduje się w planach PKP PLK – potwierdza w rozmowie z nami Karol Jakubowski z biura prasowego spółki. – W związku z tym opracowywana jest dokumentacja projektowa dla przyszłych prac – w tym również dotyczących kładki. Jak dodaje Jakubowski, ma być ona gotowa do końca maja. – Kolejnym etapem będzie z kolei ustalenie harmonogramu i finansowania inwestycji w porozumieniu z miastem – kończy przedstawiciel PKP PLK.


Powiązane treści