Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZniszczyli przystanek i witrynę sklepową. Chuligani z Kapuścisk zatrzymani
05.05.2016 | 11:57

Zniszczyli przystanek i witrynę sklepową. Chuligani z Kapuścisk zatrzymani

Grupa młodych mężczyzn odpowie przed sądem za dewastację mienia.

Na zdjęciu: Sprawcy wybili szyby na przystanku tramwajowym na osiedlu Kapuściska.

Fot. Stanisław Gazda

Uszkodzona witryna sklepowa oraz zniszczona wiata przystankowa – taki jest efekt działania wandali w rejonie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego oraz Baczyńskiego. Całą trójkę kilkadziesiąt minut po zajściach zatrzymali policjanci z komisariatu na Wyżynach.

Do dyżurnego zgłoszenie o niszczeniu mienia na Kapuściskach dotarło we wtorek około godziny 21:30. Wysłany na miejsce patrol zauważył grupę młodych osób, które wsiadały do autobusu komunikacji miejskiej. Mundurowym udało się potwierdzić, że to te osoby stoją za zniszczeniem wiaty przystanku tramwajowego oraz szyby w jednym z pobliskich sklepów.

W autobusie – przy współpracy z drugim patrolem – funkcjonariusze zatrzymali pięć osób. Cała grupa została przewieziona na komisariat. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn ustalili, że za zniszczeniami stoi trzech mężczyzn w wieku 18, 19 oraz 20 lat. Dwie pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków. Młodym wandalom postawiono zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści