Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZobaczył policjantów i uciekł na pole. Znalazł go pies
18.07.2017 | 09:02

Zobaczył policjantów i uciekł na pole. Znalazł go pies

Mężczyzna próbował ukryć się w zbożu.

Na zdjęciu: Mężczyźnie nie udało się uciec.

Fot. mat. pras. KPP Nakło nad Notecią

Policyjny pies wytropił miejsce ukrycia się 21-latka, który na widok policjantów uciekł i schował się w zbożu rosnącym na kilkuhektarowym polu. Okazało się, że powodem jego ucieczko było posiadanie przy sobie znacznych ilości narkotyków. Mieszkaniec Szubina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Szubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 21-letni mieszkaniec mężczyzna posiada i wprowadza do obrotu narkotyki. Aby zweryfikować swoje ustalenia, w miniony piątek (14.07), wspólnie z kryminalnymi z komendy powiatowej w Nakle, patrolowali Szubin w poszukiwaniu ustalonego podejrzewanego. Funkcjonariusze szybko zauważyli mężczyznę. Ten, prawdopodobnie kiedy zorientował się, że w jego kierunku zmierzają nieumundurowani policjanci, uciekł na znajdujące się w pobliżu kilkuhektarowe pole i zniknął.

Na miejsce został skierowany przewodnik policyjnego psa wraz z czworonożnym podopiecznym, psem „Kibicem”. Po blisko godzinie przeczesywania pola pies doprowadził do miejsca, gdzie leżał plecak podejrzewanego, a w nim znaczne ilości narkotyków. W pobliżu ukrył się także podejrzewany mężczyzna. 21-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli zawartość plecaka, w którym znajdowało się prawie 40g suszu i 149 sztuk różnego rodzaju tabletek, młynek, waga oraz woreczki strunowe – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią. Zabezpieczone substancje został sprawdzone narkotesterem. Wstępne badania wykazały, że susz to marihuana, a część zabezpieczonych tabletek to extazy. – Ponadto podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 21-latka, mundurowi zabezpieczyli ponad 65g suszu – dodaje mł. asp. Andrzejewska.

W niedzielę (16.07) mieszkaniec Szubina został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego przez policję materiału dowodowego, oskarżyciel przedstawił mu zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował, że najbliższe 3 miesiące 21-latek spędzi w areszcie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


Powiązane treści