Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 18 • L 15
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŻołnierze w jednostce NATO szkolą się w Bydgoszczy. „Wykorzystajcie czas maksymalnie”
15.03.2018 | 07:20

Żołnierze w jednostce NATO szkolą się w Bydgoszczy. „Wykorzystajcie czas maksymalnie”

To drugie tego typu szkolenie w jednostce JFTC.

Na zdjęciu: Uczestnicy ćwiczeń w jednostce JFTC w Bydgoszczy.

Fot. Nadesłane

W jednostce JFTC w Bydgoszczy rozpoczęły się wojskowe ćwiczenia Brilliant Joust 2018.

Wojskowi mają przećwiczyć współpracę ze wszystkimi komponentami Sił Odpowiedzi NATO 18, a w ćwiczeniach uczestniczyć będzie blisko 600 żołnierzy i cywilów. Grupa kolejnych stu wojskowych wspiera ćwiczenia zdalnie z kwatery w Brunssum.

– W ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy blisko współpracować z wszystkimi 600 uczestnikami. Wykorzystajcie czas spędzony w Bydgoszczy maksymalnie – mówił podczas otwarcia ćwiczeń gen. dyw. Wilhelm Grün, dowódca jednostki JFTC w Bydgoszczy. To drugie tego typu szkolenie, a umożliwia ono między innymi lepszy wgląd w aspekt operacyjny.

Również gen. Riccardo Marchio mówi, że te ćwiczenia to jedno z najważniejszych przedsięwzięć. – Nasza gotowość jest jednym z priorytetów, a to ćwiczenie pozwoli nam zrozumieć, jak możemy się lepiej wspierać by być w stanie wykonać zadania kiedy pojawi się taka potrzeba – przyznał dowódca placówki JFCBS w Brunssum. Jak dodał, najważniejszą sprawą takich ćwiczeń jest podniesienie poziomu współpracy. – Kluczem jest zachowanie ciągłości, a wartości które wyznajemy pozwalają nam być silnymi razem – zakończył gen. Marchio.

Żołnierze w jednostce NATO szkolą się w Bydgoszczy. "Wykorzystajcie czas maksymalnie"