Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZostała okradziona podczas wizyty w sanatorium. Swój sprzęt znalazła w sieci
07.02.2017 | 10:43

Została okradziona podczas wizyty w sanatorium. Swój sprzęt znalazła w sieci

Wartość skradzionego mienia została wyceniona na 8 tys. zł.

Na zdjęciu: Przeglądanie stron internetowych okazało się bardzo użyteczne.

Fot. wolny dostęp

Pod koniec stycznia w jednym z inowrocławskich sanatoriów doszło do kradzieży. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Ciechocinka. Nie zrobił tego po raz pierwszy. 

Lokatorka jednego z pokojów zauważyła, że w pomieszczeniu nie mam jej biżuterii, zestawu komputerowego i plecaka. Wartość skradzionego mienia wyceniła na kwotę 8 tysięcy złotych. O kradzieży poinformowała została policja, która rozpoczęła postępowanie karne.

Rozwikłanie sprawy ułatwiła wskazówka przekazana przez poszkodowaną. Kobieta w internecie natrafiła na sprzęt przypominający jej. Według zgromadzonych przez nią informacji, znajdował się on w jednym z lombardów w Ciechocinku. – Powiadomiła o tym fakcie policjantów, którzy dotarli do tegoż lombardu i na podstawie tam znajdującej się dokumentacji ustalili osobę, która sprzęt zastawiła – informuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka.

Tym tropem namierzony został 40-letni mieszkaniec Ciechocinka. Okazało się, że mężczyzna popełnił jeszcze jedno przestępstwo. – Po dotarciu do podejrzewanego mężczyzny, mundurowi zebrali dowody na to, że dokonał on nie tylko tej kradzieży, ale też okradł pokój w innym inowrocławskim sanatorium. Usłyszał on zatem dwa zarzuty dotyczące kradzieży oraz zarzut niekorzystnego rozporządzania mieniem, bo zestaw komputerowy w lombardzie przedstawił jako swoją własność – mówi asp. szt. Drobniecka.

Mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści