Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 19 • L 19
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZostali skazani za znęcanie się nad dziećmi. Nie zgadzają się z wyrokiem i złożyli od niego apelację
13.11.2020 | 04:59

Zostali skazani za znęcanie się nad dziećmi. Nie zgadzają się z wyrokiem i złożyli od niego apelację

Apelacja trafiła już do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Matka dzieci została przez sąd w Nakle skazana na sześć lat więzienia za znęcanie się nad nimi. Kobieta oraz jej konkubent z wysokością kary się nie zgadzają.

Fot. KPP Nakło nad Notecią / archiwum

Jest apelacja od wyroku, jaki zapadł w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią w procesie dotyczącym znęcania się nad dwójką dzieci w Mroczy. Jak udało nam się ustalić, będzie ona rozpatrywana przez bydgoski Sąd Okręgowy w przyszłym tygodniu.

O tej sprawie głośno było w połowie lutego br. Wówczas do jednego z bydgoskich szpitali trafił ośmiomiesięczny chłopiec, u którego zdiagnozowano złamania kości rąk i nóg. Do sprawy, nakielscy policjanci zatrzymali zarówno matkę chłopca oraz jej konkubenta. Oboje nie przyznawali się do winy, kobieta w toku prokuratorskiego śledztwa utrzymywała, że obrażenia u chłopca powstały w wyniku upadku z kanapy oraz wkładania nóg w szczebelki łóżeczka.

Śledczy zgromadzili jednak na tyle obszerny materiał dowodowy, że ten pozwolił im na postawienie zarzutów znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. – Zarzuty obejmują zdarzenia od czerwca 2019 roku. Partner matki również nie przyznał się do stosowania przemocy wobec nieswoich dzieci – mówił dla serwisu tvn24.pl szef nakielskiej Prokuratury Rejonowej Piotr Glanc. Zarówno wobec 28-latki, jak i jej konkubenta stosowany był najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt.

W nakielskim sądzie oboje zostali uznani za winnych znęcania się fizycznego i psychicznego nad dziećmi – zarówno ośmiomiesięcznym chłopcem, jak i czteroletnią córką kobiety, która usłyszała wyrok sześciu lat pozbawienia wolności, zaś mężczyzna – siedmiu i pół roku. Dodatkowo, oboje byli już dobrze znani nakielskim śledczym. Jak podaje tvn24.pl, 29-latek ma ponadto orzeczony dwunastoletni zakaz zbliżania się do poszkodowanych, zaś skazani muszą zapłacić także odszkodowania – w sumie trzech tys. zł na rzecz dzieci (pieniądze trafią do rąk osób, które pełnią obecnie obowiązki rodzicielskie) oraz dla policjantów, którzy zostali napadnięci w ich domu podczas interwencji.

Obrońcy skazanych od samego początku wnosili o uniewinnienie swoich klientów. I to oni po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku nakielskiego sądu, podjęli decyzję o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy apelacji od wysokości kary. Jak udało nam się dowiedzieć, bydgoski sąd apelację od wyroku rozpozna na posiedzeniu w środę, 18 listopada.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści