Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H -1 • L -2
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZostań w domu i dowiedz się czegoś o Bydgoszczy! 8 ciekawych filmów o mieście [WIDEO]
19.03.2020 | 17:00

Zostań w domu i dowiedz się czegoś o Bydgoszczy! 8 ciekawych filmów o mieście [WIDEO]

Na zdjęciu: Ciekawych filmów o Bydgoszczy w internecie nie brakuje.

Fot. Jean-Luc ST-Hilaire from FreeImages

W ostatnich dniach mieszkańcy Bydgoszczy i całej Polski zdecydowanie więcej czasu niż zwykle spędzają w domach. Aby ten czas mijał jak najlepiej, przygotowaliśmy dla Was propozycję ośmiu filmów o Bydgoszczy.

Wszystkie z zaprezentowanych przez nas filmów znajdziecie na YouTube. Propozycje są różnorodne – od filmów historycznych, przez amatorskie nagrania po wydarzenia sportowe. Miłego seansu!

Bydgoszcz na starej taśmie

Na początek film, który kilka lat temu był hitem bydgoskiej części internetu. Przejazd ulicami miasta z początku lat 90. – jest między innymi budowana wówczas opera, jest dzisiejsze rondo Jagiellonów i jest ulica Kujawska – uwaga, uwaga – także w remoncie!

Obejrzyjcie i zobaczcie jak zmieniała się Bydgoszcz, przy okazji słuchając przebojów z tamtych lat.

Historia Fordonu

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu projektu „Jedno Miasto Trzy Kultury” powstał pierwszy w dziejach film dokumentalny o historii Fordonu. Dla mieszkańców tej części miasta pozycja obowiązkowa!

Kryminalna Bydgoszcz

Kiedyś pokazywaliśmy Wam ten film i wzbudził wówczas ogromne zainteresowanie. Kryminalna historia Bydgoszczy z przełomu wieków, czyli z czasów, gdy na Dworcowej wybuchł samochód, a na Bartodziejach doszło do strzelaniny. A to tylko kilka wydarzeń z tamtych lat.

Czego słuchają bydgoszczanie?

Ależ to był hit! Sześć lat temu w sieci pojawił się film Adama Kołodziejczaka, w którym autor pytał napotkanych  bydgoszczan, czego słuchają. Dziś wideo ma już ponad milion wyświetleń!

Ostatni złoty medal Polonii

Czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu żużlowego, ale na razie musimy obejść się smakiem. Wiec powspominajmy. Sezon 2002, ostatnie mistrzostwo Polonii, a Tomek Gollob i Piotr Protasiewicz w jednej parze. Co to były za czasy!

Maciej je w Bydgoszczy

Jeden z najpopularniejszych youtuberów gastronomicznych wybrał się kiedyś do Bydgoszczy, aby ocenić nasze restauracje. Jak mu się spodobało? Zobaczcie.

Historia Bydgoszczy

O dziejach naszego miasta w szkołach dowiecie się niewiele. Często trzeba szukać samemu. Na szczęście z pomocą przychodzą filmy. Na przykład ten o zniszczeniu zagłuszarki na Wzgórzu Dąbrowskiego w 1956 roku.

Wielki sukces Astorii od kulis

Historia najnowsza, ale jakże piękna. Kulisy sezonu 2018/2019, który dla Enea Astorii – dość niespodziewanie – zakończył się awansem do Energa Basket Ligi. Warto wrócić do tych chwil, choć upłynęło od nich niewiele czasu! Zwłaszcza, że sezon 2019/2020 wczoraj został oficjalnie zakończony.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści