Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZrobili to! Bydgoscy siatkarze przełamali złą passę [ZDJĘCIA]
15.02.2019 | 23:32

Zrobili to! Bydgoscy siatkarze przełamali złą passę [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Gdy w ostatniej akcji meczu Vinhedo precyzyjnie kiwnął z drugiej piłki, trener Jakub Bednaruk uśmiechnął się i złapał za głowę. Miał powody, bo jego zespół wygrał po siedmiu z rzędu przegranych.

Bydgoski zespół bardzo potrzebował punktów. Nie dość, że Chemik ostatnio przegrywał (mimo niezłej gry, choćby w wyjazdowych meczach w Zawierciu i Radoniu – oba mecze przegrane 1:3), to jeszcze punkty zaczęły zdobywać zespoły z dołu tabeli – Asseco Resovia oraz Cuprum Lubin, które wyprzedziły w niej bydgoszczan, spychając ekipę z grodu nad Brdą na dwunaste miejsce.

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W piątkowym starciu z Indykpol AZS-em nie mogli zagrać kontuzjowany rozgrywający Piotr Sieńko oraz środkowi Patryk Akala i Michał Szalacha, którzy są chorzy. Ten drugi przed dwoma dniami trafił pod kroplówkę z gorączką i w jego miejsce w wyjściowej szóstce zagrał młody Mateusz Siwicki.

Bydgoszczanie zagrali bardzo dobry pojedynek, w pierwszym secie prowadzili od samego początku i pewnie wygrali tę odsłonę 25:19, ale w drugim secie tak dobrze już nie było. Graczom Chemika szwankowała skuteczność w ataku (ledwie 32% przy 55% w pierwszej partii), a po drugiej stronie siatki swoje ataki co rusz kończył Jan Hadrava. Najwięcej emocji kibicom przyniosła trzecia odsłona, w której gospodarze prowadzili już 11:6, ale po chwili przegrywali 14:15, by w niezwykle zaciętej końcówce przechylić losy triumfu na swoją stronę (25:23). Ostatni set to dominacja bydgoszczan, którzy wygrali mecz za trzy punkty.

Już w środę zostanie rozegrana 21 kolejka PlusLigi, w której Chemik zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice (18:30).

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – 20 KOLEJKA – 15.02.2019 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – INDYKPOL AZS OLSZTYN 3:1 (25:19, 20:25, 25:23, 25:20)

CHEMIK: Vinhedo 2, Lipiński 12, Morozau 10, Filipiak 21, Kovacević 18, Siwicki 4 oraz A. Kowalski (libero), Bobrowski, Gryc, Karakuła.

INDYKPOL AZS: Woicki, Andringa 8, Zniszczoł 8, Hadrava 22, Lux 3, Pietraszko 11 oraz Żurek (libero), Kapelus 13, Gil, Kańczok 2.

Sędziowali: Tomasz Flis, Paweł Burkiewicz.
Komisarz PlusLigi: Sławomir Supa.
Kwalifikator PlusLigi: Dariusz Jasiński.
Widzów: 1850.
MVP meczu: Raphael Vinhedo Margarido (Chemik Bydgoszcz).