Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZuchwały napad na plebanię. Domniemani sprawcy są już w areszcie
02.03.2017 | 10:38

Zuchwały napad na plebanię. Domniemani sprawcy są już w areszcie

Wkrótce prokurator ma zdecydować, któremu z zatrzymanych postawi zarzuty w związku ze zdarzeniem z minionego weekendu.

Na zdjęciu: Policjanci pracę nad ustaleniem sprawców rozpoczęli już w sobotę w nocy.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Około 20 tysięcy złotych padło łupem napastników, którzy w nocy z piątku na sobotę wtargnęli na teren plebanii w miejscowości Sośno w powiecie sępoleńskim. We wtorek kujawsko-pomorscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o ten napad.

Przypomnijmy, że rozbójnicy po wejściu na teren plebanii dotkliwie pobili proboszcza ks. Andrzeja Jaskułę, a następnie ukradli gotówkę oraz kosztowności. Straty oszacowano na wspomniane 20 tys. zł. Duchowny po zdarzeniu trafił do szpitala – poza otarciami i siniakami ma złamany palec lewej ręki.

Zaraz po napadzie do pracy nad ustaleniem sprawców przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W ciągu kilku dni udało im wytypować podejrzanych. – We wtorek wieczorem policjanci z Bydgoszczy oraz Sępólna Krajeńskiego zatrzymali czterech mieszkańców powiatu sępoleńskiego, którzy mogą mieć związek z tym przestępstwem – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego.

Aktualnie funkcjonariusze policji oraz prokuratura analizują materiał dowodowy. Od jego wagi będą zależały ewentualne zarzuty w stosunku do zatrzymanych.


Powiązane treści