[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Adrian Miedziński o składzie Abramczyk Polonii: Napierałem, by drużyna była jak najmocniejsza

Dodano: 12.01.2022 | 21:09

Na zdjęciu: Adrian Miedziński przeszedł do Abramczyk Polonii Bydgoszcz z eWinner Apatora Toruń.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Nowy żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz Adrian Miedziński był w środowy (12 stycznia) wieczór gościem magazynu żużlowego na kanale Best Speedway TV na YouTube.

Miedziński był pytany przez Krystiana Natońskiego o to, dlaczego zdecydował się wybrać ofertę I-ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. – Zależało mi na dobrej drużynie, by walczyć o awans. Udało się taką w Bydgoszczy zbudować, napierałem na to, aby drużyna była jak najmocniejsza – odpowiedział i dodał, że zdeterminowany na jego pozyskanie był prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz. Jak ocenił swój sezon w barwach Apatora w PGE Ekstralidze? – Można było z tego sezonu wyciągnąć dużo więcej – nie ukrywał Miedziński i dodawał: – W miarę ok było w meczach domowych, męczyłem się z kolei na wyjeździe. 

Wiadomo też, że Miedzińskiemu w nadchodzącym sezonie pomagać będzie dwóch nowych mechaników. – Udało się dobrze tę sprawę załatwić, jestem pozytywnie nastawiony – podkreślił. Jak dodał w rozmowie z Krystianem Natońskim, na ten moment poszukuje on jeszcze drugiego mechanika do współpracy. Dotychczasowy mechanik, który współpracował z zawodnikiem, nadal będzie pracował z zespołem toruńskiego Apatora.

– Myślę, że w obecnych składach drużyna Polonii i z Zielonej Góry mogłaby wygrywać mecze z drużynami ekstraligowymi – oceniał nowy zawodnik Abramczyk Polonii. W jego ocenie, ten sezon w I lidze może być jednym z najciekawszych. – Druga część sezonu, w tym play-off będzie najważniejsza, trzeba wtedy trafić z formą – przyznał i nadmienił, że marzą się mu derby bydgosko-toruńskie w PGE Ekstralidze. Jak Miedziński zapatruje się na współpracę z Matejem Zagarem? – Bardzo dobrze, bardzo się lubimy z Matejem. Ja byłem dużym zwolennikiem, aby on też się znalazł w Bydgoszczy – odpowiedział.

Bydgoscy żużlowcy w lutym mają spotkać się na badaniach, a potem mają udać się na krótkie zgrupowanie. W marcu zaplanowane są dwa dwumecze sparingowe: z eWinner Apatorem Toruń (24 i 25.03) oraz Arged Malesą Ostrów Wielkopolski (31.03 i 1 kwietnia).

Adrian Miedziński o składzie Abramczyk Polonii: Napierałem, by drużyna była jak najmocniejsza
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments