Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBank Pocztowy sponsorem żużlowej Polonii w sezonie 2022. Podpisano umowę
24.03.2022 | 13:59

Bank Pocztowy sponsorem żużlowej Polonii w sezonie 2022. Podpisano umowę

Na zdjęciu: Umowę podpisali Arleta Przeniosło-Bukowska z Banku Pocztowego i Jerzy Kanclerz, prezes i właściciel Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Fot. Szymon Fiałkowski

Bank Pocztowy został jednym ze sponsorów żużlowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Umowę podpisano podczas czwartkowej (24 marca) konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie przy Sportowej 2.

Marka Bank Pocztowy jest doskonale znana kibicom sportu, bo przez lata była sponsorem tytularnym występującej w Tauron Lidze drużyny siatkarek Pałacu, ale w przeszłości także wspierała drużynę żużlowców Polonii. Teraz Bank Pocztowy ponownie został sponsorem żużlowego klubu, który w tym sezonie postawił sobie za cel awans do PGE Ekstraligi. – Mam nadzieję, że ta współpraca będzie wieloletnia i będzie układała się dobrze. Jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się rozmowy – mówił prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz, dodając, że rozmowy z Bankiem Pocztowym rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2021 roku.

Umowa zawarta przez klub i Bank Pocztowy obowiązuje na sezon 2022. – Moją chęcią jest, aby Bank Pocztowy w następnych latach też był widoczny jako sponsor klubu – dodał Kanclerz. Logotyp Banku Pocztowego będzie widoczny na stadionie, marka ma być także sponsorem jednego z biegów w trakcie ligowych pojedynków.

Jak przebiegały rozmowy klubu z Bankiem Pocztowym? – Porozumienie było od samego początku, zarząd banku bardzo mocno wspierał. Rozmowy toczyły się w przyjaznej i szybkiej atmosferze. Jeśli dwójka ludzi chce się porozumieć, to tutaj nic nie stało na przeszkodzie, aby ze sobą współdziałać – powiedziała Arleta Przeniosło-Bukowska z Banku Pocztowego i dodała: – Mnie osobiście bardzo brakowało udziału w wydarzeniach sportowych i tego, że Bank Pocztowy jest nie tylko dobrym bankiem, ale i medialnym. Mam nadzieję, że bank będzie towarzyszył klubowi, bo przypominam sobie, kiedy klub jeździł w pierwszej lidze, aspirował do Ekstraligi i wówczas go nie opuściliśmy. Teraz mam nadzieję, że będzie tak samo. 

Radny Paweł Bokiej cieszył się z tej umowy. – Zwiastuje on lepsze czasy, Polonia stała się wiarygodnym partnerem. Gratuluję prezesowi Kanclerzowi tego, że przez ostatnie lata wlał w serca bydgoskich kibiców otuchę, buduje solidne fundamenty pod przyszłe sukcesy, czego oczywiście życzę już w tym sezonie, aby przywrócić klub na należne miejsce – przekazał, a z podpisania umowy satysfakcję wyraził także przewodniczący Rady Sportu Miasta Bydgoszczy Zbigniew Leszczyński. – Sport powinien stać poza wszystkimi emocjami, poza polityką, powinien być najważniejszy i tutaj tak się dzieje. W 2019 roku siedziałem tutaj, podpisując umowę z klubem, a dzisiaj z dumą patrzę, jak klub pnie się w górę, są dziesiątki sponsorów. Wypada życzyć tego, czego wszyscy oczekują, czyli miejsca w Ekstralidze – podkreślił.

Już jutro w Bydgoszczy XXXIII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Jerzy Kanclerz nie ukrywał, że ciężką decyzją dla niego było wykluczenie z udziału w zawodach rosyjskich zawodników: Artioma Łaguty, Emila Sajfutdinowa i Romana Lachbauma. – Było mi naprawdę smutno, wczoraj odbyłem półgodzinną rozmowę z Emilem, rozmawialiśmy o sytuacji, ale przede wszystkim o tym, dlaczego tak postanowiłem, aby ta dwójka, tj. mistrz świata i trzeci zawodnik ubiegłorocznego cyklu Grand Prix nie wystartowali w jutrzejszym turnieju. To była moja jednoosobowa decyzja, wiadomym było, że trzeba było działać i w to miejsce jest kolejnych dwóch uczestników Grand Prix: Jason Doyle i Daniel Bewley. Mamy siedmiu zawodników z Grand Prix 2022 na liście startowej – odpowiadał Kanclerz. Jak przekazał, na ten moment na piątkowe zawody sprzedanych zostało już blisko 4,5 tysiąca biletów.

Bank Pocztowy sponsorem żużlowej Polonii w sezonie 2022. Podpisano umowę
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments