Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 18 • L 16
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
17C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowa Polonia odkryła karty. Są nowi zawodnicy w składzie, a to nie koniec transferów
Kamil Brzozowski, Jerzy Kanclerz - konferencja Polonia Bydgoszcz_ ST
09.11.2018 | 12:13

Żużlowa Polonia odkryła karty. Są nowi zawodnicy w składzie, a to nie koniec transferów

Nazwiska nowych zawodników ogłoszono podczas piątkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Podczas piątkowej konferencji prasowej, roczny kontrakt z Polonią podpisał Kamil Brzozowski (z lewej).

Fot. Sebastian Torzewski

Dwóch nowych zawodników z kontraktami w Polonii. Prezes Polonii podczas piątkowej konferencji podpisał kontrakt z jednym z nich.

Ruch w klubach jest duży, my również poczyniliśmy pewne kroki – mówi Jerzy Kanclerz. Prezes Polonii przedstawił nowych zawodników. Bydgoski klub wzmocnił Kamil Brzozowski, który w minionym sezonie reprezentował barwy MDM Komputery TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski. W meczu przeciwko Polonii na stadionie przy ul. Sportowej zdobył dla ekipy z Ostrowa 7 punktów (3,3,1,d). – Mam nadzieję, że ten przyszły sezon będzie dużo lepszy od tego obecnego i pomogę drużynie w znacznym stopniu. Celem są play-offy – deklaruje nowy zawodnik bydgoskiego klubu.

To nie koniec, bo wczoraj kontrakty z klubem przedłużyli liderzy Polonii z minionego sezonu: Duńczyk Rene Bach i Francuz Dimitri Berge. – Liczymy, że tę formę zaprezentują też w 2019 roku – podkreśla prezes bydgoskiego klubu. Drugim nowym zawodnikiem jest Amerykanin Ricky Wells, który w sezonie 2018 występował w Stainer Unii Kolejarzu Rawicz. Kanclerz podkreśla, że z całą czwórką zostały podpisane roczne kontrakty.

Ponadto prezes Polonii jeszcze dzisiaj ma rozmawiać z Oskarem Ajtner-Gollobem, a także toczy negocjacje z innymi zawodnikami. – Wchodzi w grę także opcja tzw. gościa. Rozmawiam z zawodnikami z drużyn ekstraligowych, ale na dzień dzisiejszy trudno jest ocenić, jak to będzie wyglądało – informuje Jerzy Kanclerz. Był pytany, jak wygląda kwestia związana z transferami. – Toczę rozmowy z dwoma młodzieżowcami i jednym seniorem – zapowiada i mówi, że to nie koniec transferów.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z Polonią mają także seniorzy Damian Adamczak i Mikołaj Curyło, Czech Ondrej Smetana, Niemiec Valentin Grobauer oraz młodzieżowcy Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.


Powiązane treści