[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Żużlowcy Abramczyk Polonii pojadą w finale Mistrzostw Europy Par. We Francji zobaczymy Zengotę i Bellego

Dodano: 23.07.2021 | 11:58

Na zdjęciu: Grzegorz Zengota i David Bellego będą w sobotę dla swoich reprezentacji rywalizować o medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy Par.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

We francuskim mieście Macon odbędzie się w sobotę (24 lipca) finał Drużynowych Mistrzostw Europy Par. O medale powalczy siedem reprezentacji, a w składach dwóch z nich są zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jak podaje portal WP SportoweFakty, w składzie reprezentacji Polski, która bronić będzie wywalczonego przed rokiem tytułu doszło do jednej zmiany. W kraju pozostanie Tobiasz Musielak, jeden z liderów I-ligowego beniaminka Cellfast Wilków Krosno. W jego miejsce, selekcjoner Rafał Dobrucki zdecydował się powołać młodzieżowca Eltrox Włókniarza Częstochowa Bartłomieja Kowalskiego. Drugim zawodnikiem w składzie biało-czerwonych będzie zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz Grzegorz Zengota. Rezerwowym w składzie polskiej kadry będzie Jakub Jamróg ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Z kolei gospodarze imprezy, Francuzi posyłają do boju duet David Bellego, Dimitri Berge. Ten pierwszy w imponującym stylu wrócił do składu bydgoskiej Polonii po kontuzji, zaś Berge niedawno przeniósł się z Bydgoszczy do występującego w Polskiej Lidze Żużlowej (II lidze) niemieckiego klubu z Landshut.

W sobotnich zawodach wystartuje siedem reprezentacji.

ŻUŻEL – FINAŁ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW EUROPY PAR – MARDE (FRANCJA)
Sobota 24 lipca 2021 r. – składy reprezentacji

Polska: 1. Bartłomiej Kowalski, 2. Grzegorz Zengota, 15. Jakub Jamróg
Dania: 3. Mads Hansen, 4. Jonas Seifert-Salk, 16. Kevin J. Pedersen
Francja: 5. David Bellego, 6. Dimitri Berge, 17. Steven Goret
Wielka Brytania: 7. Adam Ellis, 8. Chris Harris, 18. Tom Brennan
Włochy: 9. Nicolas Covatti, 10. Paco Castagna, 19. Nicolas Vicentin
Łotwa: 11. Andrej Lebedevs, 12. Jewgienij Kostigovs
Czechy: 13. Vaclav Milik, 14. Jan Kvech, 21. Petr Chlupac.

Tymczasem, jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, dwaj zawodnicy Abramczyk Polonii: Rosjanin Wadim Tarasienko oraz młodzieżowiec Wiktor Przyjemski otrzymali powołanie na towarzyski mecz Północ – Południe, który ma odbyć się w Krośnie. Organizatorzy poinformowali w ostatnich dniach, że planowany na najbliższą niedzielę (24 lipca) pojedynek został przełożony i zostanie rozegrany 22 sierpnia (niedziela).

Żużlowcy Abramczyk Polonii pojadą w finale Mistrzostw Europy Par. We Francji zobaczymy Zengotę i Bellego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments