Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy chcą zagrać dla Golloba. Planują mecz piłkarski w Bydgoszczy
07.10.2018 | 20:24

Żużlowcy chcą zagrać dla Golloba. Planują mecz piłkarski w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W niedzielę Tai Woffinden (kask czerwony) wygrał turniej Asy dla Tomasza Golloba. Okazuje się, że w grudniu żużlowcy spotkają się ponownie, aby pomóc bydgoskiemu mistrzowi.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę odbył się turniej żużlowy Asy dla Golloba, ale wszystko wskazuje na to, że na tym pomoc środowiska dla mistrza świata z 2010 roku się nie skończy. W grudniu w Bydgoszczy ma odbyć się charytatywny mecz piłkarski.

O planach organizacji spotkania poinformował Rafał Lewicki w trakcie wywiadu podczas transmisji z niedzielnego turnieju na kanale nSport. Członek teamu Artioma Łaguty, który kiedyś współpracował z Gollobami, zdradził, że 16 grudnia w Bydgoszczy ma odbyć się mecz charytatywny z udziałem żużlowców, z którego dochód zostanie przekazany na konto dedykowane najlepszemu w dziejach polskiemu żużlowcowi.

Termin nie jest jeszcze w stu procentach potwierdzony, ale organizatorzy są na dobrej drodze, aby dograć wszelkie szczegóły organizacyjne. Kibicom mieliby zaprezentować się nie tylko żużlowcy, ale też mechanicy, dziennikarze, a może również i artyści. W podobnych spotkaniach w przeszłości brał udział Gollob.  Teraz chęć udziału zadeklarowali już m.in. Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Buczkowski czy Janusz Kołodziej.

Niedzielny turniej Asy dla Tomasza Golloba po raz pierwszy od wielu lat wypełnił stadion przy ul. Sportowej. Najlepszy okazał się świeżo upieczony mistrz świata Tai Woffinden.


Powiązane treści