Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy Polonii nie powalczą o tytuł najlepszego w kraju. Odpadli w półfinale
Kamil Brzozowski - SF-1
13.06.2019 | 08:06

Żużlowcy Polonii nie powalczą o tytuł najlepszego w kraju. Odpadli w półfinale

Turniej półfinałowy z udziałem zawodników Zooleszcz Polonii odbył się na torze w Rawiczu.

Na zdjęciu: Kamil Brzozowski w pięciu biegach zdobył tylko dwa punkty, a w trzech z nich notował defekt motocykla.

Kamil Brzozowski i Tomasz Orwat odpadli w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Podczas turnieju na torze w Rawiczu, dwaj zawodnicy Zooleszcz Polonii zajęli dwa ostatnie miejsca.

Na torze stadionu im. Floriana Kapały najlepszy okazał się Adrian Miedziński. Zawodnik częstochowskiego Włókniarza, który pod koniec maja wygrał ćwierćfinał w Bydgoszczy, także i w półfinale okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem, zdobywając w pięciu biegach 13 punktów. Największą niespodzianką jest trzecie miejsce Adriana Cyfera, który nominalnie był zawodnikiem rezerwowym. Wykorzystał jednak szansę, jaką dała mu kontuzja Tomasza Gapińskiego i zdobył 11 pkt.

Niespodzianką jest dopiero siódme miejsce Szymona Woźniaka, który w finale 14 lipca w Lesznie będzie jedynie rezerwowym i zaledwie dziewiąta pozycja Jarosława Hampela. W finale nie pojadą też zawodnicy Zooleszcz Polonii. Tomasz Orwat był w Rawiczu piętnasty, a Kamil Brzozowski zajął szesnaste miejsce, notując defekt motocykla w aż trzech wyścigach. Orwat w pięciu biegach zapisał na swoim koncie trzy punkty (0,1,d,w,2), zaś Brzozowski – dwa (2,0,d,d,d).