Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy Polonii odpadli w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski
Damian Adamczak_żużel Polonia Bydgoszcz
02.06.2018 | 11:22

Żużlowcy Polonii odpadli w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski

W piątek rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Na zdjęciu: Damian Adamczak (kask czerwony) odpadł w ćwierćfinale IMP w Rawiczu, gdzie w czterech startach zdobył tylko jeden punkt.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Żużlowcy bydgoskiej Polonii odpadli w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zajęli oni trzy ostatnie miejsca podczas turnieju w Rawiczu.

W piątek rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe żużlowych indywidualnych mistrzostw kraju. Odbyły się one na torach w Rawiczu, Krośnie, Opolu i Lublinie. W Wielkopolsce wystartowali Damian Adamczak i Mikołaj Curyło, zaś rezerwowym był młodzieżowiec Mateusz Jagła.


CZYTAJ WIĘCEJ: Polonia w niedzielę podejmuje Stal. I wzmocniła się nowym zawodnikiem


Zawody dla bydgoskich żużlowców nie ułożyły się najlepiej. Jedynie Adamczak zdobył punkt w tym turnieju. Następnie zanotował defekt motocykla, po czym wycofał się z dalszej rywalizacji. Adamczaka sklasyfikowano na piętnastej pozycji. Dwa ostatnie miejsca zajęli Curyło i Jagła, którzy w swoich wyścigach nie zdobyli żadnego punktu. Turniej na stadionie Kolejarza wygrał Jarosław Hampel z 14 punktami na koncie.

Szesnaste miejsce z dwoma punktami na koncie zajął Tomasz Orwat, który wystartował w ćwierćfinale w Opolu. Najlepszy był Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno), zdobywając 14 pkt. Krystian Pieszczek (GKM Grudziądz) zwyciężył w ćwierćfinale w Lublinie, zaś na torze w Krośnie triumfował Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno).

Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski zostaną rozegrane 6 lipca na torach w Gnieźnie i Częstochowie.


Powiązane treści