Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 19 • L 18
13C
Sob
14C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy Polonii powalczą o Złoty Kask. Wiemy, gdzie pojadą w kwalifikacjach
Kamil Brzozowski, Joshua Grajczonek - SF (2)
26.03.2019 | 18:32

Żużlowcy Polonii powalczą o Złoty Kask. Wiemy, gdzie pojadą w kwalifikacjach

Listy startowe turniejów kwalifikacyjnych podał Polski Związek Motorowy.

Na zdjęciu: Żużlowcy bydgoskiej Polonii: Kamil Brzozowski (kask czerwony) i Josh Grajczonek (niebieski) wystąpią w kwalifikacjach Złotego Kasku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Polski Związek Motorowy opublikował we wtorkowe popołudnie listy trzech turniejów kwalifikacyjnych żużlowego Złotego Kasku, które zostaną rozegrane w przyszły wtorek.

2 kwietnia, turnieje odbędą się na torach w Ostrowie Wielkopolskim, Pile i Tarnowie. PZM z udziału w kwalifikacjach tego prestiżowego turnieju zwolnił Macieja Janowskiego, Patryka Dudka oraz Janusza Kołodzieja, którzy w tym roku będą ścigali się w cyklu Grand Prix.


INFORMACJE Z TORÓW W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


O miejsce w finale Złotego Kasku, który 20 kwietnia (sobota) zostanie rozegrany w Pile powalczy trójka żużlowców Zooleszcz Polonii Bydgoszcz. Josh Grajczonek wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym w Tarnowie, zaś w Ostrowie zobaczymy Kamila Brzozowskiego oraz Damiana Adamczaka, który będzie pełnił tam rolę zawodnika rezerwowego.

Awans do finału z turniejów kwalifikacyjnych wywalczy piątka najlepszych z turnieju w Ostrowie oraz czołowa czwórka zmagań w Pile i Tarnowie (z nich wyłonieni zostaną także zawodnicy rezerwowi).

LISTY STARTOWE TURNIEJÓW KWALIFIKACYJNYCH ZŁOTEGO KASKU 2019
Tarnów
1. Artur Czaja (Unia Tarnów)
2. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
3. Artur Mroczka (Unia Tarnów)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
5. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
6. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
7. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń)
8. Karol Baran (Lokomotiv Daugavpils)
9. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin)
10. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin)
11. Michał Gruchalski (forBet Włókniarz Częstochowa)
12. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
13. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
14. Ernest Koza (OK Kolejarz Opole)
15. Josh Grajczonek (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)
16. Oskar Polis (OK Kolejarz Opole)
R1. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
R2. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Piła
1. Oskar Bober (Euro Finnance Polonia Piła)
2. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)
3. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
4. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
5. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
6. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
7. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź)
8. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
9. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
10. Adrian Cyfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
11. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
12. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
13. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów)
14. Zbigniew Suchecki (ROW Rybnik)
15. Paweł Przedpełski (forBet Włókniarz Częstochowa)
16. Marcin Nowak (Iveston PSŻ Poznań)
R1. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
R2. Arkadiusz Pawlak (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)

Ostrów Wielkopolski
1. Grzegorz Walasek (TŻ Ostrovia)
2. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
3. Tomasz Gapiński (TŻ Ostrovia)
4. Kamil Brzozowski (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)
5. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno)
6. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
8. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów)
9. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
10. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
13. Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa)
14. Marcel Kajzer (Iveston PSŻ Poznań)
15. Igor Kopeć Sobczyński (Get Well Toruń)
16. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
R1. Marcin Kościelski (TŻ Ostrovia)
R2. Damian Adamczak (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)
Awans do finału: 5 zawodników

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści