Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 7 • L 6
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy Polonii ścigali się w mistrzostwach swoich krajów. Jak im poszło?
05.08.2018 | 15:06

Żużlowcy Polonii ścigali się w mistrzostwach swoich krajów. Jak im poszło?

To była pracowita sobota dla żużlowców bydgoskiej Polonii.

Na zdjęciu: Rene Bach zajął siódme miejsce w finale indywidualnych mistrzostw Danii.

Fot. Stanisław Gazda

To była bardzo pracowita sobota dla żużlowców bydgoskiej Polonii. Trzech z nich startowało w mistrzostwach swoich krajów.

Na torze w Esbjerg rozegrano finał indywidualnych mistrzostw Danii. Po złoty medal sięgnął Niels Kristian Iversen, który był bezkonkurencyjny w fazie zasadniczej, w której zdobył komplet 15 punktów. Srebro wywalczył Mikkel Michelsen, a brąz Nicki Pedersen. Z dobrej strony pokazał się Rene Bach. Żużlowiec bydgoskiej Polonii zajął siódme miejsce, zdobywając 9 punktów (2,3,1,2,1).

W Gustrow, po tytuł mistrza Niemiec sięgnął Martin Smolinski. Drugie miejsce zajął były zawodnik Polonii Kai Huckenbeck, a najniższym stopniu podium stanął Erik Riss. Reprezentujący barwy bydgoskiego klubu Valentin Grobauer ukończył rywalizację na ósmym miejscu z dorobkiem 9 punktów (2,1,1,3,2).

Bardzo dobrze spisał się za to Matic Ivacic. Został on indywidualnym wicemistrzem Słowenii. W trzecim i ostatnim turnieju na torze w Lendavie, Słoweniec zajął trzecie miejsce z 14 punktami na koncie (3,3,2,3,3). Wygrał i tytuł mistrzowski zdobył Matej Zagar, a w ostatniej rundzie drugi był Chorwat Jurica Pavlic. W końcowej klasyfikacji cyklu Zagar zdobył 45 punktów, a drugi Ivacic zgromadził ich 37.


Powiązane treści