Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 12 • L 11
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportŻużlowego mistrza Europy poznamy na MotoArenie. Ogłoszono zawodnika z dziką kartą na ostatnią rundę Tauron SEC
Paweł Przedpełski - SF-1
20.07.2020 | 15:20

Żużlowego mistrza Europy poznamy na MotoArenie. Ogłoszono zawodnika z dziką kartą na ostatnią rundę Tauron SEC

Turniej odbędzie się w środę, 29 lipca. Start do pierwszego biegu o 19:00.

Na zdjęciu: Paweł Przedpełski otrzymał dziką kartę na ostatni turniej z cyklu Tauron SEC w Toruniu.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Organizatorzy żużlowego cyklu Tauron SEC poinformowali o przyznaniu dzikiej karty na ostatnią rundę zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu, która odbędzie się w przyszłą środę (29 lipca) na MotoArenie w Toruniu.

Tegoroczny turniej Tauron SEC był wyjątkowy. Organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu wszystkich turniejów na polskich turniejach. Cykl rozpoczął się 4 lipca w Toruniu (wówczas najlepszy okazał się Duńczyk Leon Madsen), cztery dni później rozegrano rundę w Bydgoszczy, którą także wygrał Madsen. W tym tygodniu odbędą się kolejne dwa turnieje – w środę (22 lipca) na torze w Rybniku, a dzień później (23.07) przełożony z ubiegłego tygodnia turniej w Gnieźnie. Zmagania zakończy turniej w Toruniu w przyszłą środę, 29 lipca (wszystkie rozpoczną się o 19:00).

Dzisiaj, organizatorzy cyklu poinformowali, że z dziką kartą w ostatniej rundzie Tauron SEC pojedzie Paweł Przedpełski. To wychowanek miejscowego Apatora, który startuje w PGE Ekstralidze w barwach Włókniarza Częstochowa. Przedpełski startował już w cyklu w 2015 r., wówczas także otrzymał „dziką kartę” na turniej na MotoArenie, gdzie zajął drugie miejsce. W ubiegłym roku stanął na najniższym stopniu podium rundy na Stadionie Śląskim w Chorzowie (w końcowej klasyfikacji zajął ósme miejsce).

– Jazda na MotoArenie to od zawsze była przyjemność, bo jakby nie patrzeć to tor, na którym się wychowałem – nie ukrywa Przedpełski, który chce pokazać się z jak najlepszej strony na swoim rodzimym obiekcie. – Mam nadzieję, że turniej w Toruniu będzie w moim wykonaniu nie gorszy niż ten z zeszłego roku w Chorzowie – dodaje. Przypomnijmy, że z dziką kartą w turnieju w Rybniku (22.07) pojedzie Bartosz Zmarzlik, a dzień później w Gnieźnie – Patryk Dudek.

Turniej w Toruniu w środę, 29 lipca. Start do pierwszego biegu na MotoArenie o 19:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści