Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowiec Abramczyk Polonii zadebiutuje w Grand Prix. Pojedzie z dziką kartą w turnieju w Togliatti
Wadim Tarasienko
22.08.2021 | 08:57

Żużlowiec Abramczyk Polonii zadebiutuje w Grand Prix. Pojedzie z dziką kartą w turnieju w Togliatti

Na zdjęciu: Wadim Tarasienko pojedzie z dziką kartą w turnieju o Grand Prix Rosji na torze w Togliatti.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz Wadim Tarasienko pojedzie z dziką kartą w turnieju o Grand Prix Rosji, który w sobotę (28 sierpnia) odbędzie się na torze w Togliatti.

Togliatti to nowe miejsce w kalendarzu zmagań o indywidualne mistrzostwo świata, w przeszłości na tym rosyjskim torze odbyła się jedna z rund walki o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie (SEC). Organizatorzy cyklu ogłosili właśnie nazwisko zawodnika, który pojedzie z dziką kartą w Togliatti.

Tym zawodnikiem będzie Wadim Tarasienko. Żużlowiec Abramczyk Polonii jechał w tym sezonie już z dziką kartą w czerwcu w turnieju Tauron SEC w Bydgoszczy, gdzie zdobył jedenaście punktów i zajął piąte miejsce. Dla Tarasienki będzie to debiut w Grand Prix. Jak podaje oficjalna strona cyklu, w trakcie sezonu 2021 w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz (zajęła w eWinner I Lidze Żużlowej piąte miejsce) uzyskał w czternastu spotkaniach ligowych średnią biegopunktową 2,219. Zawodnikami rezerwy toru podczas sobotniego turnieju w Togliatti będą Renat Gafurow oraz inny zawodnik bydgoskiej drużyny Jewgienij Sajdullin.

Jednocześnie, organizatorzy cyklu Grand Prix poinformowali, że z dziką kartą podczas turnieju w duńskim Vojens (ten odbędzie się 11 września) pojedzie Mikkel Michelsen, a zawodnikami rezerwowymi będą Mads Hansen i Jonas Seifert-Salk.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści