Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
16C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowiec Polonii będzie ścigał się w lidze niemieckiej. Podpisał już stosowny kontrakt
08.01.2018 | 21:18

Żużlowiec Polonii będzie ścigał się w lidze niemieckiej. Podpisał już stosowny kontrakt

Tomasz Orwat w nadchodzącym sezonie będzie ścigał się w lidze zagranicznej.

Na zdjęciu: Młodzieżowiec bydgoskiej Polonii związał się kontraktem z wicemistrzem Niemiec.

Fot. Stanisław Gazda/Archiwum

Młodzieżowiec bydgoskiej Polonii Tomasz Orwat podpisał kontrakt w lidze niemieckiej. Będzie to jego debiut w lidze zagranicznej.

Tomasz Orwat związał się na sezon 2018 umową z wicemistrzem Niemiec, MSC Brokstedt. W tej drużynie ścigać się będą między innymi Szwed Antonio Lindback  i Niemiec Kai Huckenbeck, którzy mają za sobą przeszłość występów w bydgoskiej Polonii. Oprócz nich, włodarze MSC zakontraktowali także doskonale znanych z polskich torów Rune Holtę i Bjarne Pedersena.

– Od początku z kilku powodów zależało nam bardzo właśnie na drużynie z Brokstedt – czytamy w oświadczeniu, jakie wystosowali zawodnik i jego menedżer Łukasz Chojnacki. – Po pierwsze, jest to drużyna zawsze walcząca o wysokie cele, uporządkowana i mająca świetną reputację. Innym aspektem jest nasz nowy sponsor, firma Gattowind Logistik GmbH – podkreślono. Wspomniano również aspekt historyczny: to na tym torze bracia Gollobowie i Dariusz Śledź sięgnęli po medal mistrzostw globu w 1994 roku.

– Nie byłoby tego kontraktu gdyby nie osoba menadżerki drużyny „Wikingów” Pani Sabrina Harms, której ogromnie dziękujemy za fachowość, profesjonalizm i daną szansę; zawsze będziemy o tym pamiętać. Pani Sabrina jest od wielu lat związana z drużyną z Brokstedt, ale i była menadżerem zespołu City Team w cyklu Best Pairs 2017 – dodał Łukasz Chojnacki. Zawodnik i jego menedżer dziękują także działaczom Polonii Bydgoszcz za to, że ci szybko wyrazili zgodę na starty Orwata w lidze niemieckiej.

To nie koniec, bo jak się dowiedzieliśmy, jeszcze jeden zawodnik Polonii podpisał kontrakt z jednym z klubów zagranicznych.


Powiązane treści