Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 15 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowiec Zooleszcz Polonii walczył o finał młodzieżowego turnieju. Z jakim skutkiem?
Tomasz Orwat, Mateusz Tonder - SF
09.07.2019 | 22:28

Żużlowiec Zooleszcz Polonii walczył o finał młodzieżowego turnieju. Z jakim skutkiem?

Turniej półfinałowy z udziałem zawodnika Zooleszcz Polonii rozegrano we wtorek w Łodzi.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat (kask czerwony) nie wywalczył awansu do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Mateusz Tonder (niebieski) będzie w nim rezerwowym.

Fot. Szymon Fiałkowski

We wtorek rozegrano dwa z trzech turniejów półfinałowych Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W jednym z nich pojechał zawodnik Zooleszcz Polonii.

Mowa o Tomaszu Orwacie, który o miejsce w finale (ten odbędzie się 15 sierpnia na torze w Tarnowie), rywalizował podczas półfinału w Łodzi.

Żużlowiec Zooleszcz Polonii Bydgoszcz zajął siódme miejsce, zdobywając 8 punktów (3,1,w,2,2). Na torze Orła bezkonkurencyjny był Wiktor Trofimow jr, który wygrał z kompletem 15 punktów. Awans do finału wywalczyli również Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak i Piotr Pióro. Rezerwowym w nim będzie Mateusz Tonder, który zajął piąte miejsce. Dodajmy, że Tonder startuje w zespole Zooleszcz Polonii na zasadzie tzw. gościa.

W drugim wtorkowym półfinale w Poznaniu zwyciężył Michał Gruchalski przed Norbertem Krakowiakiem i Damianem Pawliczkiem i to ta trójka awansowała do finału w Tarnowie. Do rozegrania pozostał jeszcze półfinał w Gdańsku, a w nim wystartuje inny młodzieżowiec bydgoskiej Polonii Marcel Studziński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści