Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 1
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportProjekt dla młodych adeptów żużla. Zajęcia odbędą się także w Bydgoszczy
29.09.2021 | 07:13

Projekt dla młodych adeptów żużla. Zajęcia odbędą się także w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Projekt pod nazwą "Polska Szkoła Żużla" zostanie zorganizowany w trzech miastach. Jednym z nich będzie Bydgoszcz.

Fot. Speedway Events / materiały prasowe

W trzech miastach na początku października zorganizowany zostanie projekt pod nazwą „Polska Szkoła Żużla”. Jednym z miast gospodarzy będzie Bydgoszcz.

„Polska Szkoła Żużla” to nowy projekt w żużlowym kalendarzu. Oprócz Bydgoszczy, gdzie zostanie on przeprowadzony 10 października, miastami, w których on zagości będą także Gdańsk (w najbliższą niedzielę 3 października) i Toruń (9.10). – To cykl żużlowych warsztatów, mający na celu doskonalenie umiejętności najzdolniejszych zawodników, próbujących dzisiaj swoich sił na minitorze – mówią o projekcie jego organizatorzy, przedstawiciele firmy SpeedwayEvents.

Zarówno w Gdańsku, jak i Toruniu i Bydgoszczy na chętnych do udziału w zajęciach czeka po szesnaście miejsc, ale – jak zaznaczają organizatorzy – pewna pula tych miejsc jest zagwarantowana dla klubów-gospodarzy. W trakcie warsztatów zaplanowano tak część dydaktyczną, jak i praktyczną. Zajęcia odbywać się będą pod czujnym okiem selekcjonera żużlowej kadry Polski Rafała Dobruckiego oraz byłego żużlowca bydgoskiej Polonii, a obecnie jednego z trenerów Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz Roberta Kościechy. Każdy z zawodników będzie miał także indywidualne sesje treningowe, a rywalizacja sportowa ma odbywać się w formie turnieju drużynowego.

Zajęcia we wszystkich miastach, w których zagości projekt, będą się rozpoczynały o 10:00 i dla każdego z nich obowiązuje osobna lista zgłoszeniowa. – Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem biuro@zurawgdansk.pl, a w temacie wiadomości zainteresowani proszą są o wpisanie nazwy miasta lub miast, w których chcą uczestniczyć w zajęciach – kończą organizatorzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści