Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zwabili przechodnia i go okradli. Jeden agresor już w rękach kryminalnych

Dodano: 01.06.2023 | 13:13

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Kryminalni zapewniają, że tożsamość jednego z napastników już jest ustalona. Drugi ma postawione zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z komendy w Inowrocławiu wyjaśniają okoliczności pobicia przypadkowego przechodnia, do którego doszło na jednej z ulic miasta w połowie maja. – Wówczas dwaj mężczyźni zaczepili przypadkowego przechodnia. Wciągnęli go do bramy, krępowali ręce do tyłu i doprowadzili do stanu bezbronności – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego komendy policji w Inowrocławiu.

Agresorzy nie dość, że zastraszyli przechodnia, to jeszcze ukradli mu telefon komórkowy oraz dokumenty. Czynności nadzorowane przez kryminalnych szybko przyniosły efekt, bo funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 41-letniego mężczyznę. – On, jak i jego kompan odpowiedzą za przestępstwo rozboju – słyszymy w komendzie, gdzie jednocześnie zapewniono: – Drugi z napastników także jest już przez nas ustalony, jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Zatrzymany 41-latek wczoraj (31 maja) został doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut rozboju, za co grozi do dwunastu lat za kratkami. Sąd w Inowrocławiu także wczoraj zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments