Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zwiedzanie Bydgoszczy, hotele i noclegi dla wymagających turystów

Dodano: 08.02.2024 | 18:02

Na zdjęciu: Bydgoszcz ma bardzo bogatą ofertę zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów

Fot. nadesłane

Doprawdy trudno wyjaśnić, dlaczego Bydgoszcz przez lata była postrzegana jako miasto nieciekawe, w którym nie ma co zwiedzać, a jedyną atrakcją jest dworzec, z którego można odjechać w ciekawym kierunku.

Co ciekawego jest w Bydgoszczy?

Dziś na szczęście wszyscy wiedzą, że nie ma w tym grama prawdy. Bydgoszcz wreszcie odzyskała należne jej miejsce na turystycznej mapie Polski i śmiało może konkurować choćby z pobliskim Toruniem.

Co zatem warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Do punktów obowiązkowych można zaliczyć Stary i Nowy Rynek, Wyspę Młyńską, Młyny Rothera, Katedrę św. Marcina i Mikołaja, Wenecję Bydgoską.

Opera Nova zaś ma tak charakterystyczny kształt, że tylko kwestią czasu jest przyrównanie jej do słynnej opery w Sidney. Niewykluczone, że to właśnie ona stanie się architektonicznym wyróżnikiem miasta, choć trzeba przyznać, że ma silną konkurencję choćby w postaci spichrzów.

Jak dojechać do Bydgoszczy?

Sposobów na dostanie się do Bydgoszczy jest całe mnóstwo. Miasto dysponuje własnym portem lotniczym i jest to najszybszy sposób na podróżowanie z dużych miast. Jeśli mieszkamy w mniejszym, pozostaje nam samochód, pociąg lub autobus.

Do Bydgoszczy można wygodnie dojechać autostradą A2. Na dworcu Bydgoszcz Główna zatrzymują się pociągi pospieszne i osobowe. A ponieważ miasto leży w centralnej części Polski, podróż do Bydgoszczy nikomu nie zajmie dużo czasu. Nic tylko jechać!

Kto będzie się dobrze bawił w Bydgoszczy?

Absolutnie wszyscy! Miasto ma bardzo bogatą ofertę zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów. Jest tu po prostu wszystko, począwszy od nocnych klubów, skończywszy na operze. Gdzieś „pomiędzy” plasują się zabytki architektury. Najstarsze pochodzą ze średniowiecza.

Bydgoszcz ma też poczucie humoru. Świadczy o tym otwarcie niezwykłego Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tu wszyscy będą się jednakowo dobrze bawić, próbując zrobić mydło i zrozumieć, jak można było prać na tarze i dlaczego nasi przodkowie nie zmieniali ubrań codziennie.

Nie można też nie wspomnieć, że Bydgoszcz kryje w sobie urokliwe zakątki, po których na pewno chętnie pospacerują zakochani. Dość wymienić Wyspę Młyńską i Wenecję Bydgoską. Staremu Rynkowi i jego okolicom też trudno odmówić romantyczności.

Jednym słowem: zapraszamy do Bydgoszczy!

Gdzie spać w Bydgoszczy? Baza noclegowa do pozazdroszczenia!

Bydgoszcz dobrze odrobiła lekcje z turystyki i wzięła sobie do serca, że trzeba zadbać nie tylko o atrakcje dla ducha i ciała, ale też miejsca do spania. Wiadomo, że po intensywnym dniu w mieście nikt nie pomyśli o powrocie do domu. Bydgoszcz ma tak wiele do zaoferowania, że jeden dzień to zdecydowanie za mało.

Gdzie zatem spać w Bydgoszczy? Miasto dysponuje wieloma obiektami położonymi zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Warto poszukać takiego, który będzie blisko interesujących miejsc.

Wiele hoteli w Bydgoszczy stawia na europejskie standardy. Nie musimy tu przyjeżdżać z własnymi ręcznikami, kosmetykami łazienkowymi i suszarką do włosów. To wszystko są rzeczy, które np. Hotel Maraton (https://www.hotelmaraton.pl) oferuje w cenie noclegu. Podobnie rzecz ma się z np. z telewizorem.

Ceny noclegów są bardzo różne. Najmniej zapłacimy za pokoje gościnne w pensjonatach, najwięcej w pięciogwiazdkowych hotelach. Co oznacza tylko tyle, że Bydgoszcz jest przygotowana zarówno na przyjęcie turystów stawiających na budżetowe rozwiązania, jak i tych bardzo wymagających.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!