Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZwycięski przetarg bydgoskiej firmy. Pesa dostarczy tabor do stolicy
skm warszawa_przetarg - pesa bydgoszcz_wizualizacja
03.02.2018 | 19:41

Zwycięski przetarg bydgoskiej firmy. Pesa dostarczy tabor do stolicy

W przetargu wystartowały dwie firmy.

Na zdjęciu: Pesa dostarczy do Warszawy trzynaście nowych pociągów.

Fot. Wizualizacja/Pesa Bydgoszcz

Przetarg przez SKM Warszawa został ogłoszony w październiku ubiegłego roku. Bydgoska firma złożyła lepszą ofertę niż konkurent – Newag.

Specyfikacja przetargowa była następująca: do stolicy ma trafić trzynaście nowych pociągów: osiem pięcioczłonowych i pięć czteroczłonowych. Oprócz tego złożono także zamówienie na dostawę symulatora jazdy wraz z przeszkoleniem pracowników i świadczenie usług obsługi na poziomie utrzymania pojazdów przez okres piętnastu lat. W przetargu stanęły dwie firmy: bydgoska Pesa złożyła ofertę na kwotę ponad 310,5 mln zł, a Newag – 323,3 mln zł. Ponadto producenci oferowali 96-miesięczną gwarancję na dostarczony tabor.

Pociągi będą kursowały po mazowieckich torach, ale mają osiągać prędkość nawet do 160 km/h. Mniejsze, czteroczłonowe składy będą mogły zabrać 670 osób, a pięcioczłonowe – aż 825. Podobnie, jak obecnie już jeżdżące składy, także te nowe zostaną wzbogacone o system informacji pasażerskiej: do dyspozycji podróżnych będą między innymi nowe automaty biletowe.

Komisja przetargowa SKM Warszawa za korzystniejszą wybrała ofertę Pesy. Propozycja złożona przez bydgoską firmę uzyskała 98,67 pkt., zaś ofertę Newag oceniono na 96,91 pkt.


Powiązane treści