Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiZwykła skrzynka na listy to już przeżytek. Zobacz, jak bogate wyposażenie warto mieć
20.05.2021 | 08:00

Zwykła skrzynka na listy to już przeżytek. Zobacz, jak bogate wyposażenie warto mieć

Na zdjęciu: Wideodomofon zintegrowany ze skrzynką pocztową nie nadaje się do większych paczek.

Fot. mat. autora

Tradycyjna poczta powoli odchodzi do lamusa. Co nie znaczy, że wkrótce stanie się zupełnie zbędna. Oficjalne, urzędowe pisma wciąż pozostają w obiegu, a wysłanie kartki pocztowej stało się wyjątkowym gestem, podkreślającym wagę osobistej relacji. Nie da się jednak ukryć, że pojemniki na listy są wykorzystywane znacznie rzadziej. Chyba, że skrzynki posiadają dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są już niezwykle interesujące propozycje, również od polskich producentów.

Pojemnik z wbudowanym wideodomofonem oferuje mnóstwo niezwykle praktycznych opcji

Zachowanie tajemnicy korespondencji, dbałość o stan otrzymanych przesyłek, a do tego jeszcze faktyczne zabezpieczenie posesji przed nieproszonymi gośćmi. Tak można w skrócie streścić propozycję firmy 5Tech dla mieszkańców domów jedno- oraz dwurodzinnych. Jak do tej pory, pierwsza z wymienionych grup stanowi zauważalną większość dotychczasowych odbiorców. Aby skrzynka na listy z wideodomofonem mogła prawidłowo zafunkcjonować w „bliźniaku”, konieczne byłoby zamontowanie dwóch wrzutni. Rzadko zdarza się sytuacja, w której sąsiedzi ufają sobie na tyle, aby odbierać pocztę z jednego, wspólnego pojemnika. Są jednak nieliczne wyjątki, przysłowiowo potwierdzające regułę. Każda osoba, która wyjątkowo ceni sobie prywatność i nawet listonosza czy kuriera nie chce wpuszczać na swój teren, powinna docenić taką wielofunkcyjną skrzynkę.

Do skrzynki na listy i wideodomofonu w jednym można dokupić użyteczne akcesoria

Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że pojemność takiego pojemnika jest ściśle określona. Podobnie jak wielkość wrzutni. Wideodomofon zintegrowany ze skrzynką pocztową nie nadaje się do większych paczek. Zgodnie z nazwą, służy przede wszystkim do odbioru listów i podobnych przesyłek. Przy okazji warto zwrócić uwagę na specyficzną konstrukcję pojemnika. Listy „zjeżdżają” do specjalnej przegrody, co zapobiega kradzieży korespondencji przez niepowołane osoby. Wiele zwykłych skrzynek jest zbudowanych w taki sposób, że można do nich sięgnąć bez korzystania z kluczyka, przez wrzutnię – jeśli tylko palce są wystarczająco zwinne i chude. Pochylony profil gwarantuje, że do pojemnika z wideodomofonem nie sięgnie nawet najzręczniejszy złodziej. Potrzeba by naprawdę sporo czasu i ciężkich narzędzi, aby ktoś z zewnątrz dostał się do tego, co włożono do środka.


Podobne wpisy

Powiązane treści