Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŻywy procent za 1%
18.02.2016 | 13:08

Żywy procent za 1%

Happening na Starym Rynku zachęcał bydgoszczan do przekazywania 1% podatku na rzecz bydgoskich organizacji pożytku publicznego.

Na zdjęciu: Tak się prezentował żywy 1%.

Fot. Stanisław Gazda

Prezydent Miasta Rafał Bruski, Radni Rady Miasta Bydgoszczy, Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Jolanta Matuszewska, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz senioralnych , a przede wszystkim młodzież – głównie wolontariusze z bydgoskich szkół stworzyli dzisiaj, 18 lutego, o godz. 12.00 na Starym Rynku , „żywy obraz 1%”.

Akcja – happening „Mój 1% zostaje w Bydgoszczy” miała na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców do przekazywania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji działających na terenie Bydgoszczy.  W zeszłym roku, dzięki hojności  132 tys. podatników z Bydgoszczy i okolic, organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie w wysokości ponad 8 mln zł. Jednak ta kwota mogła być nawet dwukrotnie większa, gdyby wszyscy podatnicy przekazali swój 1%.

Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Jolanta Matuszewska wierzy, że nasz 1% może być jeszcze większy. Dlatego 18 lutego br. w czwartek o godz. 12.00 zebrała grupę ponad czterystu wolontariuszy na bydgoskim Starym Rynku, żeby wspólnie pokazać, jak wielki może być nasz 1%.

Wspólnie z uczniami bydgoskich szkół, wolontariuszami, utworzyliśmy żywy obraz w kształcie 1%. Wpłacony na rzecz podopiecznych bydgoskich organizacji pozarządowych, a więc m.in. osób niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych, placówek kulturalnych, pozwoli im skorzystać z wielu przyjemnych dla nich rzeczy.

-Jako Polacy, uczymy się coraz mądrzej podejmować decyzje, także te, dotyczące 1%. Przekazanie go jest niewielkim wysiłkiem, ale korzyść do których trafia jest ogromna. Gdy wpadnie w machinę budżetową państwa – nie wróci do miasta, a w tej akcji chodzi o to, by 1% zasilił nasze, bydgoskie organizacje pożytku publicznego. Zwracam się więc z apelem do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, aby wypełniając PIT pamiętali o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz bydgoskich organizacji pozarządowych.– powiedział Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.


Podobne wpisy

Powiązane treści