Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbita grupa przestępcza handlująca bronią. Antyterroryści zatrzymań dokonali na Kujawach i Pomorzu [ZDJĘCIA, WIDEO]
29-04-2020_ broń, zatrzymanie_ Bydgoszcz, Włocławek_ mat. CBŚP (5)
30.04.2020 | 08:55

Rozbita grupa przestępcza handlująca bronią. Antyterroryści zatrzymań dokonali na Kujawach i Pomorzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zatrzymań dokonano na terenie trzech województw, w tym woj. kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Podczas akcji, kryminalni z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli w sumie 61 jednostek broni palnej.

Fot. mat. CBŚP

Pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Akcja prowadzona była na terenie trzech województw, w tym kujawsko-pomorskiego.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych prowadzą policjanci z Wydziału we Włocławku Zarządu w Bydgoszczy CBŚP. – Grupa mogła działać od kilku lat, a jak wynika z ustaleń śledczych, jej członkowie z handlu bronią uczynili sobie stałe źródło dochodu – informuje biuro prasowe Centralnego Biura Śledczego Policji.

Proceder grupy przerwali funkcjonariusze CBŚP, którzy przeprowadzili akcję wspólnie ze śledczymi z włocławskiej Prokuratury Okręgowej. Podczas akcji, którą przeprowadzono na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego zatrzymano pięć osób. Jak słyszymy, w czynnościach uczestniczyli również pirotechnicy CBŚP, policyjni kontrterroryści z CPKP „BOA” oraz przewodnik z psem wyspecjalizowanym do poszukiwania materiałów wybuchowych z łódzkiej policji.

Oprócz zatrzymania pięciu osób, kryminalni zabezpieczyli łącznie 61 jednostek broni palnej. – To 45 sztuk broni długiej, 13 sztuk broni krótkiej i 3 sztuki broni maszynowej, ok. 7000 sztuk amunicji różnego kalibru do broni bojowej, myśliwskiej i sportowej, kilkadziesiąt elementów broni takich jak lufy, magazynki, kolby zamki, mechanizmy spustowe, sprężyny i inne – słyszymy w CBŚP. To nie koniec, bo ponadto zabezpieczono ponadto zapalników elektrycznych różnego typu, z których każdy – jak przekazuje biuro prasowe policji – mógł być wykorzystany do stworzenia ładunku wybuchowego. Poza tym, policjanci zabezpieczyli także znaczne ilości prochu czarnego i lont prochowy.

Pięciu zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do włocławskiej prokuratury. Tam śledczy przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i nielegalnego handlu bronią palną oraz amunicją, za co grozić może kara nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. Podczas niejawnego posiedzenia, Sąd Rejonowy we Włocławku przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec zatrzymanej piątki tymczasowy areszt.

Jak słyszymy, śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania, jednocześnie do dalszego prowadzenia postępowanie zostało przejęte przez Prokuraturę Krajową.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści