Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbita grupa przestępcza handlująca bronią. Antyterroryści zatrzymań dokonali na Kujawach i Pomorzu [ZDJĘCIA, WIDEO]
30.04.2020 | 08:55

Rozbita grupa przestępcza handlująca bronią. Antyterroryści zatrzymań dokonali na Kujawach i Pomorzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zatrzymań dokonano na terenie trzech województw, w tym woj. kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Podczas akcji, kryminalni z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli w sumie 61 jednostek broni palnej.

Fot. mat. CBŚP

Pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Akcja prowadzona była na terenie trzech województw, w tym kujawsko-pomorskiego.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych prowadzą policjanci z Wydziału we Włocławku Zarządu w Bydgoszczy CBŚP. – Grupa mogła działać od kilku lat, a jak wynika z ustaleń śledczych, jej członkowie z handlu bronią uczynili sobie stałe źródło dochodu – informuje biuro prasowe Centralnego Biura Śledczego Policji.

Proceder grupy przerwali funkcjonariusze CBŚP, którzy przeprowadzili akcję wspólnie ze śledczymi z włocławskiej Prokuratury Okręgowej. Podczas akcji, którą przeprowadzono na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego zatrzymano pięć osób. Jak słyszymy, w czynnościach uczestniczyli również pirotechnicy CBŚP, policyjni kontrterroryści z CPKP „BOA” oraz przewodnik z psem wyspecjalizowanym do poszukiwania materiałów wybuchowych z łódzkiej policji.

Oprócz zatrzymania pięciu osób, kryminalni zabezpieczyli łącznie 61 jednostek broni palnej. – To 45 sztuk broni długiej, 13 sztuk broni krótkiej i 3 sztuki broni maszynowej, ok. 7000 sztuk amunicji różnego kalibru do broni bojowej, myśliwskiej i sportowej, kilkadziesiąt elementów broni takich jak lufy, magazynki, kolby zamki, mechanizmy spustowe, sprężyny i inne – słyszymy w CBŚP. To nie koniec, bo ponadto zabezpieczono ponadto zapalników elektrycznych różnego typu, z których każdy – jak przekazuje biuro prasowe policji – mógł być wykorzystany do stworzenia ładunku wybuchowego. Poza tym, policjanci zabezpieczyli także znaczne ilości prochu czarnego i lont prochowy.

Pięciu zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do włocławskiej prokuratury. Tam śledczy przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i nielegalnego handlu bronią palną oraz amunicją, za co grozić może kara nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. Podczas niejawnego posiedzenia, Sąd Rejonowy we Włocławku przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec zatrzymanej piątki tymczasowy areszt.

Jak słyszymy, śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania, jednocześnie do dalszego prowadzenia postępowanie zostało przejęte przez Prokuraturę Krajową.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści