Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Baseny w Bydgoszczy – adresy i atrakcje

Dodano: 19.05.2022 | 12:22

Na zdjęciu: Jednym z bydgoskich basenów jest Aqua Fordon.

Fot. BCS

Baseny Bydgoszcz. Gdzie znajdują się baseny w Bydgoszczy i jakie oferują atrakcje?

W Bydgoszczy znajduje się kilkanaście basenów. Są one zarządzane zarówno przez urząd miasta – za pośrednictwem jednostek takich jak Bydgoskie Centrum Sportu czy Bydgoskie Obiekty Sportowe, ale też m.in. przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego czy Centrum Onkologii.

Przyszkolne baseny w Bydgoszczy

W Bydgoszczy znajduje się 10 basenów przyszkolnych oraz jeden przy Pałacu Młodzieży. Dziewięć z nich jest administrowanych przez Bydgoskie Centrum Sportu – operatora bydgoskich obiektów sportowych oraz organizatora zawodów w Bydgoszczy.

Najnowszym basenem zarządzanym przez BCS jest pływalnia Aqua Fordon, znajdująca się przy SP 67 (ulica Kromera 11). Oprócz sześciotorowego basenu sportowego znajdziemy w nim również strefę rekreacji z 58-metrową zjeżdżalnią, małą zjeżdżalnią dla dzieci, grzybkiem, rwącą rzeką, ławeczką z masażem, gejzerem wodny z oświetleniem podwodnym czy brodzikiem dla najmłodszych. W basenie Aqua Fordon znajdują się też dwie sauny, jacuzzi, siłownię i salę fitness. Obiekt w Fordonie jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejna fordońska pływalnia znajduje się na osiedlu Szybowników. Jest to Basen Ikar położony przy SP 65 (Golloba 7); mieszkańcy Fordonu i okolic mogą popływać w sześciotorowym basenie sportowym, a dzieci – skorzystać z brodzika czy 42-metrowej zjeżdżalni. Trzeci basen w Fordonie działa przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego (ulica Fieldorfa-Nila 13) i jest zarządzany przez placówkę oświatową. Otwarty pod koniec lat 90. obiekt ma sześć torów.

Baseny w Bydgoszczy - adresy i atrakcje Baseny w Bydgoszczy - adresy i atrakcje
fot. BCS

Baseny w Bydgoszczy znajdujące się przy szkołach reprezentuje również „Neptun” ulokowany przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na Bartodziejach. Obiekt przy Swarzewskiej 10 to najmniejsza i najstarsza pływalnia zarządzana przez Bydgoskie Centrum Sportu posiada pięć torów oraz niezbędną infrastrukturę. Warto także wspomnieć o basenie przy Pałacu Młodzieży – to kolejny basen w Bydgoszczy funkcjonujący w strukturach placówki oświatowej. Na Jagiellońskiej 27 skorzystamy z pięciu torów.

Wodnej rekreacji można zażyć również na Osowej Górze – obiekt „Sardynka” przy SP 64 (Sardynkowa 7) to kolejny basen w Bydgoszczy. Dysponuje 6 torami na basenie sportowym oraz saunami: suchą oraz parową. Na pływalni odbywają się zajęcia z nauki pływania i aqua aerobiku.

Baseny na Górnym Tarasie Bydgoszczy

Na Kapuściskach, przy V LO (Szarych Szeregów 4a) znajduje się basen Piąta Fala. Jest wyposażony w basen z sześcioma torami, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz 50-metrowa zjeżdżalnię rurową. Na sąsiednich Wyżynach, przy ZS nr 19 (Grzymały-Siedleckiego 11) istnieje natomiast basen Perła – wielofunkcyjny obiekt z sześciotorowym basenem sportowym, brodzikiem dla dzieci, 80-metrową zjeżdżalnią, jaccuzi czy sauną. Również na pobliskim osiedlu Glinki znajdziemy pływalnię – Laguna przy ulicy Glinki 117 (obok SP nr 60) to sześciotorowy basen sportowy. Jedyną dodatkową atrakcją jest sauna fińska.

Przenosimy się na zachód. Bydgoskie osiedle Błonie szczyci się „Czwórką” – obiektem przy IV LO (ulica Stawowa 39). Oprócz basenu z sześcioma torami klienci mogą skorzystać z brodzika dla dzieci, sauny, jacuzzi czy zjeżdżalni. Mieszkańcy Szwederowa chętnie wybierają basen „Bryza” przy SP 63 (ulica Goszczyńskiego 3) – i to mimo faktu, że jest to tylko pływalnia sportowa bez dodatkowych elementów.

Baseny Bydgoszcz. PARiS i pływalnia UKW

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego mogą korzystać basenu w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu (ulica Sportowa 2, budynek znajduje się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie). Sześciotorowa pływalnia w Bydgoszczy jest także dostępna komercyjnie dla innych mieszkańców w następujące dni tygodnia:

  • czwartek od 15:00 do 21:00 (ostatnie wejście o 20:00),
  • piątek od 15:00 do 21:00 (ostatnie wejście o 20:00),
  • sobota od 9:00 do 20:00 (ostatnie wejście o 19:00).

Baseny w Bydgoszczy - adresy i atrakcje

Basen nie jest przeznaczony dla dzieci do lat 6. Dzieci w wieku szkolnym mogą korzystać z pływalni tylko pod opieką osób dorosłych.

Przy Centrum Onkologii w Fordonie (ulica Romanowskiej 2) funkcjonuje Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu (PARiS). W kompleksie znajdziemy sześciotorowy basen sportowy, jacuzzi, saunę i wiele innych atrakcji.

Basen Astoria Bydgoszcz

Basen Astoria Bydgoszcz to największa bydgoska pływalnia z niecką o olimpijskich wymiarach o długości 50 metrów. Została otwarta w marcu 2021 roku. W ofercie Centrum Rekreacji Astoria przy ulicy Królowej Jadwigi 23 znajduje się również strefa SPA oraz siłownia.

Basen Nowa Astoria Bydgoszcz

Więcej na temat basenu Astoria w Bydgoszczy przeczytasz w tekście: Basen Astoria Bydgoszcz – atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia.

 

Baseny w Bydgoszczy – lista

Aqua Fordon – ul. Marcina Kromera 11
Piąta Fala – ul. Szarych Szeregów 4a
Czwórka – ul. Stawowa 39
Perła – ul. Adama Grzymały-Siedleckiego 11
Ikar – ul. Tomasza Golloba 7
Sardynka – ul. Sardynkowa 7
Neptun – ul. Swarzewska 10
Bryza – ul. Seweryna Goszczyńskiego 3
Laguna – ul. Glinki 117
Astoria – ul. Królowej Jadwigi 23
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – ul. Sportowa 2
Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu – ul. Romanowskiej 2

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra Włodarczyk Zumba

Cieszę się, że tyle basenów funkcjonuje w Bydgoszczy. Te miejsca to nie tylko niecki pływackie, ale również olbrzymi wybór nauk pływania i zajęć fitness. Mam przyjemność prowadzić Aqua Zumba na Pływalni Aqua Fordon oraz na Basenie Laguna.

Zachęcam wszystkie osoby do korzystania z bydgoskich pływalni, zwłaszcza podczas upałów.