Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Jurasza ma nowego kierownika Kliniki Medycyny Ratunkowej

Dodano: 16.01.2024 | 13:39

Na zdjęciu: Lek. Maciej Chudaś jest związany ze szpitalem Jurasza od 2005 roku.

Fot. Szpital Jurasza

Szpital Jurasza ma nowego kierownika Kliniki Medycyny Ratunkowej.

1 stycznia 2024 rok dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 Jacek Kryś powołał na stanowisko kierownika Kliniki Medycyny Ratunkowej lek. Macieja Chudasia. Nowy kierownik ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy w roku 1998. Następnie w 1999 roku ukończył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Sześć lat później związał się z „Juraszem”.

W roku 2010 ukończył specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej, zdając egzamin specjalizacyjny i uzyskując tytuł specjalisty medycyny ratunkowej. W swoim dotychczasowym zakresie obowiązków realizował nadzór nad funkcjonowaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oraz udzielał świadczeń pacjentom w nagłym stanie zagrożenia życia. Od 2011 roku jest również lekarzem lotniczego zespołu ratownictwa medycznego w Bydgoszczy.

Placówka informuje, że Maciej Chudaś ukończył liczne specjalistyczne kursy i szkolenia m.in. Diving and Hyperbaric Physician Course, European Paeditric Advanced Life Support (EPALS), International Trauma Life Support (ITLS). Oprócz medycyny ratunkowej – która jak sam wspomina jest nie tylko zawodem, ale i pasją – interesuje się modelarstwem i lotnictwem.


Wicepremier Krzysztof Gawkowski: Będę lobbystą Bydgoszczy [PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD]


Warto dodać, że latem ubiegłego roku z Kliniki Medycyny Ratunkowej szpitala Jurasza odeszło 18 lekarzy. Złożyli oni wypowiedzenia – jako powód wskazali wprowadzone przez szpital zmiany organizacyjne – lekarze ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mieli zajmować się również pacjentami ze skierowaniami na inne oddziały. Jak informowała Gazeta Pomorska, dyrekcja szpitala i medycy podjęli negocjacje, lecz zakończyły się fiaskiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments